Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Duże zainteresowanie bonem turystycznym. Zgłosiło się już ponad 1,4 tys. przedsiębiorców

Ponad 1,4 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego wypełniło oświadczenie i przystąpiło do programu Polski Bon Turystyczny. Z kolei na uruchomioną prze ZUS infolinię przez pierwsze trzy dni zadzwoniło około 6 tys. osób.

W minioną sobotę rozpoczęła się rejestracja firm, które są zainteresowane świadczeniem usług w ramach bonu turystycznego. Dotyczy to przedsiębiorców turystycznych lub organizacji pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski. Jak dzisiaj poinformowała Polska Organizacja Turystyczna, do programu przystąpiły już 1432 podmioty.

– W poniedziałek po godzinie dziesiątej ponad 1400 przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego wypełniło oświadczenie i przystąpiło do programu Polski Bon Turystyczny. Przypominam, że rejestracja do programu będzie ciągła i można do niego dołączyć także w kolejnych miesiącach. Pierwsza lista podmiotów zostanie opublikowana na stronie bonturystyczny.gov.pl 1 sierpnia. Tego dnia bony aktywować będą mogli na platformie PUE ZUS także rodzice dzieci do 18. roku życia – powiedział prezes POT Robert Andrzejczyk.

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie 18 lipca. Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością – dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon będzie ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Zgodnie z wyliczeniami resortu bonem zostanie objętych ok. 6,5 mln dzieci, a wsparcie ma wynieść 3,5 mld zł. Jak podkreślała wicepremier Jadwiga Emilewicz, „bon turystyczny jest pomocą dla polskich rodzin i polskiej turystyki”.

Zainteresowanie bonem turystycznym potwierdza również Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W piątek ZUS uruchomił bowiem całodobową infolinię, na której można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Przez pierwsze trzy dni zadzwoniło na nią około 6 tys. osób. Pod numer infolinii 22 11 22 111 mogą dzwonić zarówno osoby prywatne, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, jak i podmioty turystyczne, które chcą przystąpić do programu. Konsultanci wyjaśniają wszelkie wątpliwości dotyczące między innymi prawa do bonu. Ludzie pytają m.in. o to komu przysługuje bon turystyczny, co trzeba zrobić żeby go otrzymać, jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, do kiedy bon jest ważny.

(fot. pixabay- zdjęcie ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Czy rolnicy mogą wystąpić o taki bon na swoje dzieci – bo mowa jest o „wszystkich dzieciach” to rolników chyba też.

 2. A co z ludźmi samotnymi, bezdzietnymi i pracującymi na etacie?

  • Bon jest dla dzieci, a nie dla ludzi samotnych, zgorzkniałych, zazdrosnych, cierpiącym na ciągły bół doopy…jak Taka Prawda.

   • Biedota się bawi za 13-sty 500+ rzucony jako ochłap przez PiSowski rząd. Dla normalnie zarabiającego człowieka taka kwota na wakacje to kropla w morzu.

 3. To jest bon dla dzieci trzeba czytać ze zrozumieniem,pasożytów nieuwzględnia.Co za czasy aby daj i daj,do roboty prużniactwo.Normalny człowiek to się tak niepodnieca tym bonem,bo to dzieci mają coś z tego,ale patologia czuwa.Najlepiej jakby pisiory dały bon na fajki i wódę,ale byłoby życie Taka prawda.

 4. A co z dziecmi rolników -KRUS?
  Czy one tez sa w tej grupie wszytskich dzieci czy tylko dla tych którego rodzic jest w ZUS? Bo tez wazna informacja gdyz z artykułu wynika ze tylko ZUS wchodzi w gre .

 5. Ci co głosowali na Trzaskowskiego wogole nie dostaną ?

 6. Pełowce i kodowce mam nadzieję że mają resztki honoru i nie skorzystają .

 7. Mam nadzieję że Andrzej pozabiera wszystkie świadczenia ludziom głosującym na czaskowskiego.

 8. Brawo PiS pierwszy rząd który dba o najmłodszych a nie te pełowskie hieny którym ciągle mało .

Z kraju