Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Drogowy koszmar dzień 2. Na ul. Diamentowej i ul. Romera postoisz kilkadziesiąt minut

Kolejny dzień koszmaru drogowego na ul. Diamentowej i ul. Romera. Kierowcy stoją w korkach po kilkadziesiąt minut. Wszystko przez zamkniętą ul. Janowską.

Kierowcy kolejny dzień muszą zmierzyć się z koszmarem drogowym w postaci korków na ul. Diamentowej, ul. Romera i ul. Wrotkowskiej. Wszystko przez zamknięty przejazd na ul. Janowskiej. Jak informował wykonawca sytuacja taka potrwa co najmniej 10 dni.

Dzisiaj rano sznur aut na ul. Romera sięgnął już sklepu Stokrotka przy ul. Nałkowskich, tej bliżej Zalewu Zemborzyckiego. Przed godziną 8 na przejazd ul. Diamentową, od strony ul. Zemborzyckiej do wiaduktu, trzeba było sobie zarezerwować co najmniej 40 minut.

Korki w tym rejonie miasta wpływają także na kursowanie pojazdów komunikacji miejskiej, które mogą mieć nawet do godziny opóźnienia. Jak piszą do nas Czytelnicy, taka sytuacja jest nie do zaakceptowania.

– Skoro została zamknięta ul. Janowska, należało przywrócić ruch na wszystkich pasach pod wiaduktem na ul. Diamentowej – pisze jeden z Czytelników.

W chwili obecnej przejazd ul. Diamentową zajmuje około pół godziny, zaś ul. Romera około 20 minut.

– To co dzieje się w chwili obecnej w rejonie ul. Diamentowej to jakiś drogowy horror – czytamy w przesłanych do nas wiadomościach.

(fot. pixabay.com)

48 komentarzy

 1. Znajomej lekarka ma dziecko, które chodzi do 6 klasy i podjeżdża do szkoły DWA przystanki autobusem. Rodzice innych dzieci pisali skargi do szkoły na znajomą, że to jakaś patologia, bo jak można dziecko posłać same do szkoły… Mój sąsiad ma sklep 500 m od domu ale na zakupy jedzie samochodem. I takich niedorzeczności jest wiele, a w 90% samochodów siedzi jedna osoba.

  • Wiesio frustracie, nie udalo sie prawka zrobic? Nie martw sie, nie wszyscy sie nadaja za kierownice, ale nie pluj jadem 🙂

   • Drogi Fredzie postawa dość jałowa poznawczo, przedstawiłem fakty nikogo nie obrażam, nominat Ty mnie obrażasz i piszesz o jadzie? Sugeruję napar z ziółek na uspokojenie i poprawę nastroju, bo stres cię wykańcza.

 2. Samochody powinny być drogie i po problemie. A zamiast marnować kasę bus-pasy i trolejbusy przydałoby się zbudować kilka linii tramwajowych.

 3. Z tego co widzę tam pracuje kilka osób, więc będą to robić kilka lat. Jakiś kabaret żeby kuć te filary ręcznie w trzy osoby przez pół roku a teraz też jakoś pośpiechu nie widać. Po co zatrudnić większą brygadę jak nikomu się nie śpieszy. Jak ma być tanio to kiedyś się zrobi…

 4. Od razu widać kto jest zacofany, boi się auta, na samą myśl prowadzenia poci się jak świnia, a kto ma prawko i auto i chce rano dłużej pospać, jechać do pracy, po pracy na zakupy i do domu . Tacy flustraci co zazdroszczą wypisują o jeździe MPK, jeżdżą po kierowcach…..Dla mnie żałosne, róbcie co chce cie ale jak to czytam to widzę tam po drugiej stronie takich Januszy i Grażyny co jeszcze prawka nie wygrali albo nie bylo w pobliżu passota by MPKiem podjechać i kupić za 500 plus.

  • Tak masz rację wszyscy we wsi zazdroszczą ci zgniłego 20 letniego passota 🙂 Zauważ nowoczesny kierowco, że w 70% aut na drogach jest wartości markowego roweru, zatem to żaden zaszczyt jeździć starym rupieciem.

 5. Potwierdzam dramat zaistniałej sytuacji, dzisiaj rano w autobusie linii 8 można było poczuć smród przypominający nieco rozkładające się łajno, co gorsza zapach nasilił się w okolicach ulicy Diamentowej. Utrudniało to korzystanie z i tak już uprzykrzającej życie komunikacji miejskiej, ponieważ przeważnie zapach ten był jeszcze do zniesienia…

 6. Świetna komunikacja miejsca jest w mieście…rozumiem, że jak płacisz raty za wóz albo załatwiłeś zaledwie 5 letniego szrota z Niemiec to żal nie wsiadać, ale sami korki tworzycie, wściekać się na siebie. 12 minut jazdy, ale dupsko do samochodu. Wasz wybór.