Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Drogowa recydywa nie popłaca. 5000 zł mandatu dla kierowcy opla (zdjęcia)

Kierujący oplem 20-latek przekroczył znacznie prędkość i został ukarany wysokim mandatem w kwocie 5000 zł. Wszystko dlatego, że popełnił wykroczenie w warunkach drogowej recydywy. Co więcej, dostał punkty karne i stracił prawo jazdy.

Kontrole w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Wczoraj po południu łukowscy policjanci kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się drogą w Zgórznicy. Na tym odcinku drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, zgodnie z obowiązującymi przepisami dopuszczalna prędkość pojazdów nie może przekraczać 50 kilometrów na godzinę. Według zgłoszenia dokonanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w tym miejscu ta prędkość jest przekraczana. Kolejny raz zgłoszenie dokonane na tej aplikacji potwierdziło się.

Rekordzista w oplu

W ciągu kilkunastu minut czterech kierujących pojazdami jechało tam z nadmierną prędkością. Niechlubnym „rekordzistą” okazał się 20-latek z gminy Stoczek Łukowski. Jadąc swoim oplem o 95 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

– W trakcie sprawdzeń dokonywanych przez policjantów okazało się, że mężczyzna, po wejściu w życie nowego taryfikatora, był już karany za przekroczenie prędkości. Z tego powodu zgodnie z obowiązującymi przepisami, nałożyli na niego mandat w ramach recydywy. Oznacza to, że grzywna za przekroczenie prędkości wyniosła dwa razy więcej niż ta, która przypisana jest do tego wykroczenia – w tym przypadku było to 5000 złotych. Dodatkowo młodzieniec już stracił prawo jazdy, a jego konto „wzbogaciło” się o 15 punktów karnych – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Drogowa recydywa nie popłaca. 5000 zł mandatu dla kierowcy opla (zdjęcia)

fot. Policja Łuków

15 komentarzy

 1. Brawo Policja

  • Ten człowiek nigdy nie powinien mieć prawa jazdy!
   Kiedy w końcu będą badania psychiatryczne przed dostaniem prawa jazdy?

 2. Wysokość mandatu taka sama, jakby kierował rowerem po 2 piwach.

 3. Zamiast mandatu to powinni go zakuć w dyby na krakowskim, a obok powinien być stolik ze zgniłymi jajkami, jabłkami itd do obrzucania. Dodatkowo tabliczka co zrobił.

 4. A ja bym mandatu nie przyjął i z dużym prawdopodobieństwem wygrałbym przed sądem. Jeżeli było tak jak na zdjęciu to rozrzut wiązki lasera miernika na odległości ok. 400 m mógł zmierzyć prędkość nie opla a samochodu przed nim. Instrukcja producenta zaleca by prawidłowy pomiar był przeprowadzony z odległości nie większej niż 80 m i na przeciw sprawdzanego pojazdu a nie pod kątem zza krzaków czy drzew. I nie ważne, że państwowy organ wydał państwowej policji legalizacje na pomiar nawet do Księżyca, ten pomiar był po prostu nieprawidłowy. Ale to stwierdzić może tylko sąd.

 5. Kary nic nie zmienią. Nie wiem czy to tak ciężko zrozumieć.

 6. Brawo ! Jakim cudem taki ktoś otrzymał PJ ?? To dobitnym przykładem, że system weryfikacji i szkoleń w polszy leży i kwiczy…

 7. Prawo jazdy ma zabrane i dobrze bo popełnił duży błąd ale szkoda że taki mandat dostał bo pójdzie na to jeb…. 500+ i kampanię PISorów….

 8. Prawo jazdy ma zabrane i dobrze bo popełnił duży błąd ale szkoda że taki mandat dostał bo pójdzie na to je…. 500+ i kampanię PISorów….

 9. Na biednego nie trafiły, nowoczesny samochód, ojciec pewnie płaci za wszystko.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo