690 680 960

Drogi zamieniły się w lodowisko, wiele osób utknęło w korkach. Ważne ostrzeżenie dla kierowców (zdjęcia)

Kierowcy poruszający się w okolicach Chełma i Włodawy powinni zachować szczególną ostrożność. Wiele dróg pokrywa warstwa lodu. Część tras ciężko pokonać.

Fatalna sytuacja występuje na drogach w powiecie włodawskim i chełmskim. Temperatury poniżej zera a także opady marznącego deszczu, jakie wystąpiły w godzinach wieczornych sprawiły, że na drogach pojawiła się warstwa lodu. Jak nam wskazują meteorolodzy, obecnie we Włodawie jest -2,9 st.C, natomiast w okolicach Chełma -2,4 st.C.

Kierowcy alarmują, iż praktycznie nieprzejezdna jest droga wojewódzka nr 812 Chełm – Włodawa. Każde wzniesienie sprawia, że pojazdy nie radzą sobie z wjechaniem pod górkę. Na jezdni występuje jedno wielkie lodowisko.

Bardzo trudne warunki do jazdy występują również na pozostałych trasach w tym rejonie. Chodzi o drogi wojewódzkie nr 812 Chełm – Krasnystaw na odcinku od Chełma do miejscowości Krupe, Włodawa – Wisznice między Włodawą a Krukowem, 816 Włodawa – Dorohusk oraz Dorohusk – Dubienka, 819 Kołacze – Łowcza, 841 Cyców – Horodyszcze, 843 Chełm – Kraśniczyn oraz 844 Chełm – Hrubieszów między Chełmem a miejscowością Żmudź.

Kierowcy poruszający się w tych okolicach powinni zachować szczególną ostrożność.

(fot. nadesłane – Łukasz)

19 komentarzy

 1. potwierdzam – jest szklanka

 2. O Boże!!! Redakcjo co wy wypisujecie? Zmrożony, mokry asfalt to jeszcze nie jest lodowisko. W jakim celu wywołujecie niepokój czy tam panike dla kierowców, połowa artykułu to jest wypisanie dróg wojewódzkich, śmieszni jestescie:) co będzie jak nasypie siedem cm śniegu?

  • W jaki celu szanowny komentujący komentuje nie znając sytuacji na drogach i nie mając pojęcia jakie dane spływają z radarów pogodowych w regionie?

  • Jedź geniuszu pod Włodawę to zobaczysz co się dzieje, a nie swoje rewelacje wypisujesz nie mając pojęcia co się dzieje na drodze. Skąd się tacy specjaliści jak ty biorą w Internecie? W d byłeś g widziałeś.

   • Na wiosne zdałeś prawo jazdy to nie wiesz co to szron, pojedz na podkarpacie( Sanok, Dynów, Krosno) jak śniegiem sypnie:) pupka ci sie otworzy i G wypadnie ze strachu

  • Właśnie takie ostrzeżenia są potrzebne bo czarny śliski asfalt jest groźniejszy niż śnieg na drodze bo śnieg widać a ,,szklanki,, na asfalcie nie bardzo i to jest czasami pułapka.

 3. Zna sytuacje bo dwie godziny temu jechał drogą 812 tragedii nie ma jak napisaliscie czy tam „ostrzegliscie”, a te zdięcia pod artykułem to jakos niepodpisane, czy to z zeszłego roku?

  • Po co prowadzić głupią dyskusję, skoro są to zdjęcia zrobione godzinę temu. To co dzieje się na drogach potwierdzają nasi Czytelnicy. Wystarczy wejść na naszego FB i poczytać.

   • Właśnie przyjechałem z Białej Podlaskiej do Chełma, nic z opisanych sytuacji nie ma miejsca. Jest owszem miejscami ślisko, ale nie jest źle.

    • Tekst jest sprzed godziny, a sytuacja była sprzed 1,5 h. Przecież wiadome jest, że jeżeli przejedzie solarka to sytuacja się zmienia. Poza tym nie jedyna droga to jest w regionie, ta którą Pan jechał. Poza tym można również sobie sprawdzić na Google, na mapach jakie jest natężenie ruchu na drogach powiatu chełmskiego i włodawskiego.

    • Właśnie jechałem i jest tragedia, a na bocznych to jak na lodowisku. Po co głupoty piszesz!

  • Dwie godziny temu sytuacja była inna, niż w tej chwili. ¯\_(ツ)_/¯

 4. Zima znów zaskoczyła drogowców:)
  A nie. Przepraszam. Dla nich zima jest tylko wtedy, gdy jest śnieg.
  Szerokości i przyczepności wszystkim kierowcom.
  Nie pozdrawiamy drogowców.

 5. Redakcja ma rację, że opisuje taką sytuację. Niech będzie to ostrzeżenie dla chojraków, którzy szpanują nie zważając na warunki pogodowe.

 6. A co tzw. drogowcy? Nie posypali?

 7. Pabloo(oryginał)

  Co wy wiecie o śniegu i obliczeniach. 40 ton na drogach w Kanadzie i Alasce bezcenne doświadczenie.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas