690 680 960

Droga powiatowa na odcinku Borowe – Wola Chomejowa oficjalnie otwarta (zdjęcia)

W powiecie radzyńskim odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 1219L Borowe – Wola Chomejowa na odcinku drogi krajowej nr 63. W wydarzeniu uczestniczył wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

– Ten wyjątkowy dzień 21 marca, to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale to właśnie Międzynarodowy Dzień Lasów, czyli tego dziedzictwa, z którego my Polacy jesteśmy dumni. Bardzo się cieszę, że kolejna inwestycja na terenie powiatu radzyńskiego znalazła swój finał w tak szybkim czasie – mówił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Wartość zmodernizowanego odcinka drogi o długości 4,2 km to prawie 4,5 mln zł. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Funduszu Leśnego w wysokości 1 807 000 zł, powiatu radzyńskiego na kwotę 1 323 171,73 zł oraz gmin: Borki i Radzyń Podlaski po 665 084 zł.

– Cieszę się, że po wielu latach faktem stała się realizacja tego odcinka drogi. Samorząd tej kadencji uratował honor powiatu radzyńskiego, który w przeszłości odstąpił od tej inwestycji pomimo deklaracji ze strony Lasów Państwowych. Chciałbym podziękować dyrektorowi regionalnemu za ponowne zaufanie. Ta inwestycja nie byłaby możliwa bez wsparcia Lasów Państwowych i harmonijnej współpracy z wójtami i burmistrzem – powiedział starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski.

W ramach inwestycji wykonano m.in. poszerzenie i podbudowę z gruntu stabilizowanego cementem oraz tłucznia kamiennego, nawierzchnię z mieszanki mineralno-asfaltowej, zjazdy o nawierzchni tłuczniowej, a także oznakowanie poziome oraz pionowe.

– To ważne, że potrafimy współpracować, administracja samorządowa z poziomu gminy, powiatu i administracja rządowa Lasów Państwowych. Zawsze wspierałem i zawsze będę wspierać tego typu inicjatywy, bo one rzeczywiście służą przede wszystkim mieszkańcom, są naszym wspólnym sukcesem i zmieniają rzeczywistość naszych małych ojczyzn na lepsze – podkreślił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski

– Bardzo serdecznie dziękuję Lasom Państwowym za tak znaczne dofinansowanie inwestycji. Dziękuję samorządowcom – staroście radzyńskiemu Szczepanowi Niebrzegowskiemu, wójtowi gminy Radzyń Podlaski Wiesławowi Mazurkowi oraz wójtowi gminy Borki Radosławowi Sałacie za to, że otworzyliście tą drogę dla mieszkańców. Ona tutaj była, ale wszyscy wiemy w jakim stanie. Teraz nie dość, że służyć będzie lokalnej społeczności, będzie służyła także w poznawaniu piękna polskich lasów. Bardzo szczególnie chcę podziękować wykonawcom, czyli dumnej, sprawnej firmie Strabag – podziękował wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

(fot. źródło LUW)

47 komentarzy

 1. Zbliżają się wybory – pis+kler chwali się***** ***
  PS. więcej wstążki!!!!

 2. A ile można by wybudować za 2 miliardy zł kary za brak praworządności albo za 770 miliardów z KPO?

 3. I dwa czarne darmozjady

 4. Była taka historyczna droga z kamienia przez las można było poprawić i zostawić dla przyszłych pokoleń jako pomnik historii to zalali smołą

 5. Teraz łatwiej im będzie wywozić z lasu pozyskane drewno tak jak ma to miejsce w lubelskiej Dąbrowie. Szkoda lasów.

 6. Tylko PiS nigdy więcej rządów PO PSL.

 7. ja pierd średniowiecze

 8. Fiu… fiu… dwóch batmanów. To tam wypadku nie będzie przez najbliższe 1000 lat. Pokropek się „zwróci”.

 9. A gdzie król sukcesu tułajew ?

 10. Wąsko, prosta równa droga, luźne pobocze i blisko drzewa. Pod tą tablicą powinna być druga – z licznikiem zgonów, przyszłych rozbijających się tam małolatów w audi.

Kursy walut

 • USD 4.1903zł -1.17%
 • GBP 5.2543zł -0.31%
 • EUR 4.5148zł -0.36%
 • CHF 4.6332zł -0.52%

Polub nas