690 680 960

Droga Męczenników Majdanka: Potrącił kobietę na przejściu i uciekł AKTUALIZACJA

Dzisiaj przed południem na Drodze Męczenników Majdanka doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Sprawca zdarzenia uciekł, poszkodowana zaś trafiła do szpitala.

W sobotę około godziny 11:50 służby ratunkowe zostały powiadomione o potrąceniu pieszej, do jakiego doszło na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Na miejscu interweniowali ratownicy medyczni oraz funkcjonariusze lubelskiej drogówki.

Jak wstępnie ustalono, kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych na wysokości cmentarza. Gdy znajdowała się na środku przejścia, potrąciła ją osobowa skoda. Poszkodowana z podejrzeniem złamania ręki oraz ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala.

Kierujący skodą mężczyzna, nie interesując się losem kobiety, natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście jeden ze świadków zapamiętał numery rejestracyjne pojazdu.

Dane auta otrzymały wszystkie patrole w Lublinie i Świdniku. Na efekt poszukiwań nie trzeba było długo czekać, po kilkudziesięciu minutach mężczyzna został zatrzymany na terenie Świdnika. Trwa ustalanie dlaczego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

AKTUALIZACJA 13:20

– Policjanci z ruchu drogowego KMP w Lublinie ustalili, że kierujący skodą to 73-letni mieszkaniec gm. Bełżyce. Mężczyzna był trzeźwy ale po wyjściu z samochodu miał trudności z poruszaniem. Prawdopodobnie jest to przyczyna przebytej choroby. Policjanci już zatrzymali kierującemu prawo jazdy. 73-latek musi się liczyć z odpowiedzialnością spowodowania wypadku drogowego i nie udzielenie pomocy poszkodowanej – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

2016-04-23 12:45:18
(fot. lublin112, KWP Lublin)

31 komentarzy

 1. 73 letni młody mężczyzna

 2. „po wyjściu z samochodu miał trudności z poruszaniem. Prawdopodobnie jest to przyczyna przebytej choroby.”
  To znaczy trudności z poruszaniem się spowodowały, że zachorował. A ja naiwny myślałem, że zazwyczaj jest odwrotnie. Że te trudności w poruszaniu się są skutkiem choroby. A co tam: przyczyna czy skutek – to przecież to samo.

 3. Jeden stary ramol nie zażył geriatryków przed wyjazdem a drugi wlazł na pasy jak święta głucha krowa!!!.

 4. Ja to widziałem jak do tego doszlo akurat jechalem w strone miasta to gości aż zjechął na tą wysepkę otowrzył dwrzi wysiadł i wsiadł z powrotem i odjechał.

 5. Walcie się pajace

 6. Widziałem całe zajście, kobieta biegła przez przejście spiesząc się do nadjeżdżającego trolejbusu tak się jej spieszyło więc kierowca był bez szans i nie uciekł tylko zatrzymał się za przejściem i wyszedł do biegaczki przez przejście i myślę, że to jej wina, że został potrącona…

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas