Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Drewniany dom stanął w płomieniach. Mieszkaniec zdołał uciec z budynku

Kilkunastu strażaków przez ponad dwie godziny gasiło wczoraj pożar drewnianego domu koło Bełżyc. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, trwa ustalanie przyczyny pojawienia się ognia.

Pożar na terenie jednej z posesji w miejscowości Kierz w gminie Bełżyce został zauważony w niedzielę po godzinie 15. Natychmiast zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wyjaśniał nam st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, palił się budynek mieszkalny o konstrukcji drewnianej. Jego wnętrze w całości objęte było ogniem. Przebywający w środku mężczyzna zdążył w porę ewakuować się na zewnątrz. Nie odniósł w zdarzeniu żadnych poważniejszych obrażeń ciała.

Działania strażaków trwały ponad dwie godziny. Brały w nich udział 4 zastępy straży pożarnej dwa z JRG Bełżyce i dwa z OSP w Kol. Chmielnik i Podolu, łącznie 17 strażaków. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

(fot. OSP Kolonia Chmielnik)

2 komentarze

  1. Apoloniusz Pierdółko Pierwszy

    Pożar to nieszczęście gorsze niż złodziej (ten nie zabierze wszystkiego), a tu co ogień to ogień, a resztę dokończy woda… nic ino w obie garście płakać

Z kraju

Polityka i społeczeństwo