690 680 960

Drewniany dom stanął w płomieniach. Lokatorom nie udało się uciec, dwie osoby zginęły (zdjęcia)

Tragicznie w skutkach zakończył się pożar, jaki po południu wybuchł w gminie Baranów. Dwie osoby straciły życie. Działania strażaków wciąż trwają.

Pożar na terenie jednej z posesji w miejscowości Śniadówka w gminie Baranów w powiecie puławskim został zauważony w czwartek około godziny 16. Sąsiedzi natychmiast zaalarmowali służby ratunkowe.

Jak nam wyjaśnia brygadier Grzegorz Buzała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, pożarem objęty został parterowy budynek mieszkalny o konstrukcji drewnianej. W momencie przyjazdu strażaków, wnętrze objęte było ogniem, a płomienie wydostawały się na zewnątrz.

Ratownicy zostali poinformowani, że w środku mogą przebywać dwie osoby. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do przeszukiwania pogorzeliska. Tam natrafiono na zwłoki właściciela domu, 70-letniego mężczyzny, oraz jego znajomej, ok. 60-letniej kobiety.

– Cały czas trwają działania strażaków. Bierze w nich udział siedem zastępów z PSP w Puławach oraz z jednostek OSP z okolicznych miejscowości. Obecnie trwa dogaszanie pożaru – dodaje brygadier Grzegorz Buzała.

Na miejscu są też policjanci i ratownicy medyczni. O wszystkim powiadomiono również prokuratora. Po zakończeniu akcji gaśniczej funkcjonariusze rozpoczną czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn pożaru.

(fot. nadesłane)

4 komentarze

  1. Dziadek Slamsonowicz

    O wszystkim powiadomiono również prokuratora, przydałby sie jeszcze jakiś biegły, ktory móglby jednoznacznie stwiedzić czy ofiary się spaliły, czy zostałyutopione nadmiarem wody z sikawek (przypomonam: brało w nich udział siedem zastępów dzielych druhów).

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi