690 680 960

W Lublinie i Kraśniku odbędą się obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej (PROGRAM)

W najbliższą niedzielę (10 kwietnia) w Lublinie i Kraśniku odbędą się obchody 12. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Społeczny Komitet Obchodów zaprasza do wzięcia udziału w lubelskim upamiętnieniu ofiar tej narodowej tragedii.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem w Rosji zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński i jego Małżonka Maria, wysocy rangą urzędnicy państwowi, dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Uroczystości związane z 12. rocznicą katastrofy smoleńskiej rozpoczną się w Lublinie o godzinie 16:15 na Placu Litewskim, z zachowaniem ceremoniału wojskowego. Na początku nastąpi złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Lublin i odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej przez orkiestrę wojskową. Po tym powitani będą uczestnicy uroczystości.

Program uroczystości

16:30
– odczytanie okolicznościowej odezwy Społecznego Komitetu Obchodów 12. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej,
– wykonanie okolicznościowego utworu,
– apel pamięci: odczytanie 96 nazwisk Ofiar katastrofy smoleńskiej oraz zapalenie 96 zniczy przez harcerzy z ZHP, ZHR, Zawiszaków oraz uczniów klas mundurowych z lubelskich szkół,
– apel pamięci odczytany przez oficera Wojska Polskiego,
– salwa honorowa,
– złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy na budynku klasztoru oo. Kapucynów przy ul. Krakowskie Przedmieście 42,
– odegranie melodii „Cisza”,

17.30
– przejazd autobusem z Placu Litewskiego na ul. Gospodarczą 7,

18:00
– Msza św. w intencji Ofiar tragedii smoleńskiej w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gospodarczej 7 w Lublinie. Po Mszy św. nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod krzyżem i kamieniem upamiętniającymi Ofiary mordu katyńskiego i katastrofy smoleńskiej na placu przy kościele. Odegranie melodii „Cisza”.

Zaproszenie na kraśnickie obchody XXII. rocznicy Katastrofy pod Smoleńskiem – 10 kwietnia 2022 r.

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jacek Dubiel oraz Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku ks. Hubert Czarnecki zapraszają na obchody XXII. rocznicy Katastrofy pod Smoleńskiem.

Uroczystości rozpocznie Msza święta w intencji Ofiar katastrofy, która będzie sprawowana 10 kwietnia 2022 roku o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku. Po Eucharystii odbędzie się część oficjalna przed Pomnikiem Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem: przemówienia i składanie kwiatów.

(fot. lublin112.pl)

45 komentarzy

 1. Rosja szwaby peło samo zło.

 2. 10,04 była Katastrofa w Ruchu Lotniczym…Pamiętamy. po latach ZA Rozpamiętywanie NIKOGO Żywcem Aniołowie do NIeba Nie Wezmą… Nie ma takiej windy by tam sięgnąć mogła….

 3. Jarek doszedł wielokrotnie prawdy z kotem , kot ma problemy pod ogonem a Antoni strzela focha z zazdrości .

  • Kota to ty masz w głowie, który tańczy pod batutę Tuska.

   • pod batutą tuska?? to chyba Morawiecki, kto był jego głównym doradcą jak rządził?? nie Morawiecki przypadkiem?? ups cos CI PISOWSKIE SZAMBO WYWALIŁO. ale no racja dzbany jak ty uważają że doradzał złemu tuskowi, oczywiście tusk go nie słuchał chyba, bo jak to wielki porządny morawiecki mógł swoje pomysły przekazywać złemu tuskowi, więc albo tusk go nie słuchał albo pisiorki mają problemy z głową, obrażając tuska a chwaląc morawca, przecież doradcy sie słucha;) to się pisiorki małe nie myte zastanówcie albo tusk jest zły i razem z nim jego doradca albo morawiecki ma super pomysły ale to wtedy i tusk bo to on mu doradzał. a może on idzie sposobem patryka jakiego, PIS PO I JESZCZE SOLIDARNA POLSKA.

 4. Państwo bankrutuje ale na wiece smolenskie zawsze będą ruble. Oby tak dalej. Brawo PiS!

  • Zbankrutował to ci dzban, co widać po wpisie.

   • jurek chyba cie okłamuje ktoś, przez 20 lat nie było na nic pieniędzy, a w tym roku to już chyba wydali z ostatnich 30 lat, i teraz są pieniądze. proponuje w 12 rocznice jarkowi pokazać droge do brata, wszak to on kazał ladować za wszelką cene, zabił brata i innych ponad 90 ludzi i teraz jest bohaterem z kotem.
    no ale kto normalny z zdrowym umysłem głosuje na kawalera z kotem, co najwiecej ma do powiedzenia o kobietach, a wiadomo że jak kaczor chce seksu to odwraca kota ogonem.

   • puknij sie w łeb moherze

   • jerzy PISiorze przejrzyj na oczy bo jesteś pod taką samą propagandą TVPis jak ruskie czy węgrzy pod swoimi mediami, przestań się wypowiadać pisuarze

 5. Trzeba czipsy przynieść na ten spektakl.
  Może ktoś pośpiewa o balbinie.

 6. Przecież to był zamach … albo mord. A nie … za zamach córka nie wzięła by przecież odszkodowania. Więc jednak katastrofa.

 7. 120 eksperów od katastrof lotniczych potiwerdziło wine pilotow
  20 psełdo expertów , profesorów matematyki fizyki nie zwiazanych z lotnictwem twierdzi co innego

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina
175. rocznica urodzin Bolesława Prusa