Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dramatyczna akcja ratunkowa. Małe dziecko wpadło do studni, strażak ochotnik uratował mu życie (zdjęcia)

Widząc znajdujące się w studni dziecko, które ostatkiem sił trzyma się kawałka deski, strażak ochotnik nie zastanawiał się ani chwili. Dzięki jego postawie, 3-latka udało się uratować w ostatniej chwili.

Wszystko wydarzyło się w czwartek po godzinie 14 na jednej z posesji w Annopolu w powiecie kraśnickim. Służby ratunkowe zostały poinformowane, że do studni wpadło małe dziecko. Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną z OSP w Annopolu i JRG w Kraśniku, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Zadysponowano także specjalistyczną grupę ratownictwa wysokościowego z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak ustaliliśmy 3-letni chłopiec wszedł na wykonaną z drewna pokrywę studni. Stare deski załamały się a dziecko wpadło do głębokiej na 12 metrów studni. Jako pierwsi na pomoc przyjechali strażacy ochotnicy z Annopola. Widząc, że chłopiec ostatkami sił trzyma się na powierzchni wody kawałka deski, nie zastanawiali się ani chwili.

Jeden z druhów nie bacząc na swoje bezpieczeństwo, postanowił nie czekać na pomoc i specjalistyczny sprzęt. Został opasany liną i spuszczony na dół. W ostatnich chwili złapał chłopca, który zaczynał już tonąć. Następnie zaparł się o betonowe kręgi studni i oczekiwał na wsparcie.

Niebawem na miejsce dojechali strażacy z Kraśnika. Kolejnym wozem przywieźli specjalny trójnóg, za pomocą którego do studni zjechał na linie kolejny strażak. Ewakuował na zewnątrz dziecko a następnie chłopiec został przekazany ratownikom medycznym. Wiadomo już, że życie 3-latka nie jest zagrożone.

Bohaterskim strażakiem okazał się naczelnik OSP w Annopolu Mateusz Koszałka. Gdyby nie jego natychmiastowa decyzja dziecko najprawdopodobniej by utonęło.

Dramatyczna akcja ratunkowa. Małe dziecko wpadło do studni, strażak ochotnik uratował mu życie (zdjęcia)

Dramatyczna akcja ratunkowa. Małe dziecko wpadło do studni, strażak ochotnik uratował mu życie (zdjęcia)

Dramatyczna akcja ratunkowa. Małe dziecko wpadło do studni, strażak ochotnik uratował mu życie (zdjęcia)

(fot. KP PSP Kraśnik)

28 komentarzy

 1. Takie małe dziecko bez opieki brawo dla rodziców

 2. Brawa dla Pana który uratował malucha,dziecku zdrówka dużo.Dobrze że tak to się skończyło,rodzice pilnujcie dzieci!

 3. Osobom krytykującym rodziców życzę, żeby taka sytuacja nigdy nie spotkała ich własnych dzieci. Strażakowi gratuluję, chociaż to jest jego obowiązek ratować ludzkie życie, więc wiem, że każdy z obecnych na miejscu strażaków by wszedł do tej studni. Pisze to, jako strażak zawodowy z 30 letnim stażem.

 4. Btawo Strażak Ochotnik !!!!!!!!! Szacun !!!!!

 5. Mieszkaniec Skaly u

  Dziecko bylo pod Opieka . To bylo doslownie 3 sekundy nie uwagi . Ogarnijcie sie Ludzie wazne ze chlopiec zyje wszyscy sa madrzy jak pisza komentarze , spotkajmy sie w 4 oczy zobaczymy jacy jestescie cwani . Brawo dla strazaka

 6. Super! Brawo. To sie nazywa profesjonalizm, odpowiedni facet na odpowiednim stanowisku.

 7. NIESAMOWITE!!! Brawo dla Pana z OSP!!! Ja sam nie wiem jak bym się zachował w takiej sytuacji, pewnie też, mimo strachu zrobiłbym podobnie, ale mimo wszystko jestem pełen podziwu dla tego człowieka. Szkoda tylko, że jednostki OSP na wioskach właściwie to już dogorywają. Zamiast na Koła Gospodyń Wiejskich – relikt PRL, pieniądze powinni przeznaczyć na OSP.

 8. Wielkie szacunek dla Strazaka. Takie czyny przywracaja wiare w to, ze sa jeszcze na tym swiecie dobrzy ludzie.

 9. Dzięki chłopie i Twoim kolegom !!! Jeszcze raz dziekuję w imieniu malucha.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo