Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dramatyczna akcja ratunkowa na ekspresówce. Kilkadziesiąt minut trwało uwalnianie kierowcy ciężarówki

Strażacy przez blisko 1,5 godziny cięli kawałek po kawałku zmiażdżoną kabinę ciężarówki, aby uwolnić zakleszczonego w niej kierowcę. Tuż obok zderzyły się kolejne trzy auta.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 22:40 w miejscowości Kazimierzówka koło Świdnika. Na drodze ekspresowej S12/17 Lublin – Piaski samochód ciężarowy uderzył w konstrukcję ekranów akustycznych. Siła uderzenia była tak duża, że kabina została całkowicie zmiażdżona.

Aby wydostać z niej kierowcę, strażacy przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, przez blisko półtorej godziny cięli kabinę kawałek po kawałku. Konieczna okazała się także pomoc ciężkiego holownika, który odciągnął pojazd zapewniając łatwiejszy dostęp do kierowcy. Po północy udało się wydostać mężczyznę, który następnie został przekazany ratownikom medycznym. Przytomny, jednak z licznymi obrażeniami ciała, został on przetransportowany do szpitala.

 

Chwilę po zdarzeniu, w tym samym miejscu zderzyły się trzy samochody osobowe. Jak nas poinformowano, świadkowie widząc wypadek, zaczęli się zatrzymywać, aby udzielić pomocy. Jadący za nimi kierowca suzuki, na rozsypanym rzepaku stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w BMW, które następnie uderzyło w citroena. W tym przypadku w zdarzeniu poszkodowane zostało podróżujące jednym z aut dziecko.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności obu wypadków. Droga ekspresowa w kierunku Piask jest całkowicie zablokowana. Pojazdy kierowane są objazdem przez drogę serwisową. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

(fot. lublin112.pl, wideo Łukasz i Piotrek, foto nadesłane: Mateusz, Piotrek, Łukasz, Grzegorz, Paweł – DZIĘKUJEMY!)
2018-07-30 01:09:41

35 komentarzy

 1. Dużo zdrowia dla kierowcy! Powodzenia człowieku!

 2. rokita diabeł z piekła

  Czy auta były pokropione,jeżeli tak szaman pieniądze do zwrotu,ciemnota więcej rozumu

 3. to już się zaczęły żniwa rzepaku ja pitole jak ten czas szybko leciii…

 4. Masakra. Powrotu do zdrowia życzę poszkodowanym.

 5. Widząc „zamieszanie” dalej zapierniczać to trzeba mieć nierówno pod sufitem – kierowca suzuki

  • aa
   Poczytaj kobiety na forum. Wina kierowcy tira czy nie tira ze jadący za nim się porozbijali. wstyd mi ze jestem kobieta i jeszcze ktoś czytając to, mógłby mnie z tym elementem jakkolwiek skojarzyć.

   • Kierowca ciężarówki w ogóle nie jest winny wypadku to te osobówki zepchnęły go na ekran. A co do wstydu to doszyj w. acka i będziesz jednym z nich (panów) i nie będziesz się musiała wstydzić po co się męczysz.

 6. Jechałem w stronę Lublina, widziałem skutki wypadku. Widok cięzarówki oraz zniszczeń wokół masakryczny. Że kierowca przeżył, można traktować w kategoriach cudu.

 7. Ciežarowka pewnie marki BMW

 8. ciekawe tlumaczenie – „zaczeli sie zatrzymywac zeby udzielic pomocy” jaaaasne, robieniem zdjec i nagrywaniem filmow, no ale tlumaczenie dobre, teraz juz wszyscy sie tak beda tlumaczyc

 9. Komentarze Kalji bija wszystkie pozostałe ..wsadzić ją za kierownice i puscić w polskę ,pokazała by co potrafi

 10. Każdy widać umie komentować a nie wie jak było. Najbardziej chciałbym podziękować parze z Corsy niebieskiej i Pana z bmw którzy pomagali wszystkim a pan z bmw jeszcze bez interesownie zawiózł osoby w tym dzieci na parking . A co do komentarzy tu to niech zamilcza wszyscy. Bo gapiów był cały wiadukt a pomagali z 5 osób. Polska mentalność żal……