Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dożynek w tym roku nie będzie. Pierwszy powiat odwołuje tradycyjne święto plonów

Odwołane zostały tegoroczne dożynki powiatu puławskiego, które miały się odbyć 23 sierpnia w Baranowie. Głównym powodem takiej decyzji ma być troska o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, uczestników i osób zaangażowanych w organizację święta plonów.

Epidemia koronawirusa sprawia, że zaplanowane na lato imprezy plenerowe są odwoływane lub też przenoszone na inny termin. Ich przygotowywanie rozpoczyna się bowiem często wiele miesięcy wcześniej, tymczasem organizatorzy nie mają obecnie żadnej pewności, czy prace te nie pójdą na marne. Jedni liczą, że jesienią sytuacja ulegnie poprawie i uda się zorganizować wydarzenie, inni biorą też pod uwagę pogodę, która o tej porze roku potrafi być kapryśna, a tym samym popsuć imprezę.

Dlatego też Zarząd Powiatu Puławskiego wraz z Wójtem Gminy Baranów postanowili odwołać zaplanowane na 23 sierpnia Dożynki Powiatowe, które miały się odbyć właśnie w Baranowie. Głównym powodem takiej decyzji ma być troska o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, uczestników i osób zaangażowanych w organizację święta plonów.

Jak wyjaśniają władze powiaty, decyzja o odwołaniu tej tradycyjnej i cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców imprezy, nie była łatwa. Podjętą ją po konsultacjach ze służbami i podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w powiecie. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku dożynki odbędą się już bez żadnych problemów.

(fot. lublin112)

3 komentarze

 1. Ratę podatku umorzyć rolnikom na to konto . Mądra decyzja co tu świętować jak nie susza to mróz i grad .

 2. Obecnie i tak dożynki nie są świętem rolników i ludzi mieszkających na wsi, ale okazją do pokazania się samorządowych polityków wszelakiej maści. I to głównie ich święto.

 3. #Lukasz poluzuj maseczki.
  1. Rowerem bez maseczek
  2. Spacer bez maseczek
  3. Maseczka tylko do sklepu, przestrzeni zamkniętej.
  Łukasz przemyśl to i zrozum, bądź człowiekiem. Jest gorąco.
  Ludzie Ci się zbuntują wnet.
  #LukaszNIEduś