Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dostała SMS z informacją o wymianie karty SIM. Z jej konta zniknęło 300 tys. złotych

Oszuści i złodzieje nie próżnują. Co chwila wymyślają nowe sposoby, jak zdobyć pieniądze. Tym razem wyrobili duplikat karty SIM i ukradli z konta 300 tys. zł.

Jedna z mieszkanek powiatu Lubartowskiego sprawdzając stan swoich kont w banku otrzymała informację, że wypłacono z nich kwotę 300 tys. złotych. O wszystkim powiadomiła policję. Od razu podjęte zostały czynności w tej sprawie.

Działania te pozwoliły na odzyskanie ponad 200 tysięcy złotych. Reszta została wypłacona w jednym z kantorów w Słupsku. Jednocześnie pokrzywdzona przekazała funkcjonariuszom, że zanim doszło do kradzieży, otrzymała wiadomość SMS od swojego operatora z informacją, o przyjęciu zlecenia wymiany karty SIM.

Okazało się, że sprawcy wyrobili u operatora sieci komórkowej nową kartę SIM i dzięki temu, po włamaniu się na konto kobiety, zatwierdzali operacje finansowe. Funkcjonariusze zatrzymali już 32-letnią mieszkankę Warszawy, która ma być zamieszana w sprawę kradzieży.

Obecnie trwają poszukiwania mężczyzny, który wypłacał pieniądze. Jego wizerunek został zarejestrowany przez kamerę monitoringu. Osoby, które go rozpoznają proszone są o kontakt pod nr tel. 47 812 52 90 lub 112. Anonimowość zagwarantowana.

Dostała SMS z informacją o wymianie karty SIM. Z jej konta zniknęło 300 tys. złotych

Dostała SMS z informacją o wymianie karty SIM. Z jej konta zniknęło 300 tys. złotych

(fot. wideo – policja)

22 komentarze

 1. w takim przypadku jestem zwolennikiem muzułmańskich kar za kradzież, odrąbanie ręki, publiczna chłosta czy skrócenie o głowę. U nas nawet wizerunku i danych złodzieja nie można upublicznić

 2. Kiedyś to były fajne kary… Ciach! I po rączce… Drugiej już nie wyciągnął po nie swoje.

 3. na pewno był w to wmieszany pracownik banku…bo po pierwsze, to złodzieje z daleka i nie znali ofiary…ale mieli dane ile ma na koncie i jaki jest telefon na który przychodzą smsy

 4. Nie wymyślają tylko skopiowali sposób z UK znany od dłuższego czasu.
  Operatorzy powinni o tym wiedzieć i nie wydawać kart sim na „.gębę. ” byle komu

 5. ,aa,boKrzycho.paPj

  No policja obecna potrafi pozytywnie zaskoczyć

 6. ciekawe jest kto dysponował danymi jej i jak się uwierzytelniał aby zlecic wymianę karty SIM

 7. Dobrze, że żyję od wypłaty do wypłaty to mi nic nie ukradną

  • Nie wiem czy to tak dobrze żyć od wypłaty do wypłaty, ale fakt, zaletą tego jest, że takiej kradzieży nie doświadczysz. Ja żyję podobnie do Ciebie i czytając takie news’y, że ludzie mają niewyobrażalne dla mnie kwoty na kontach, zastanawiam się, gdzie ja popełniłam w życiu błąd…

   • A może US zweryfikuje skąd ta pani miała tyle kasy odłożone?

    • Obersexjobagent Heniutek Ciurlutek

     Jak to: skąd …?! Ze zbierania grzybów i runa leśnego na leśnym parkingu …

   • Ja też żyje od wypłaty do wypłaty i kiedyś z mojego konta wyparowało 2 tyś PLN. W piątek wieczorem w Irlandii poszły transakcję. Ale jako że konto ubezpieczone i kase mi oddali to policja umozyla sprawę. A szczęście nie posiadam większych pieniędzy więc u mnie taki przekręt też by nie wyszedł.

  • Możesz za to się obudzić się z kredytem zaciągniętym na twoje konto nie koniecznie przez Ciebie.
   Świat schodzi na psy po równi pochyłej 🙁

  • poczekaj, aż wezmą kredyt na ciebie

 8. pewnie jakiś siergiej

 9. Tłusty tułów, nogi chude jak dwa wykruszone marlboro, rurki na tych patykach czyli stylizacja warszawsoika.