690 680 960

Dorohusk, Wola Uhruska: Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt papierosów

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny udaremnili przemyt znacznych ilości produktów tytoniowych bez akcyzy o wartości prawie 230 tys. złotych.

W dniu 16 sierpnia br. funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Dorohusku dokonali zatrzymania w m. Zalasocze, gm. Dorohusk, obywatela RP, przy którym ujawniono wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci 120 000 szt. papierosów o szacunkowej wartości 65 397 zł.

Uwagę funkcjonariuszy pełniących służbę przykuły dwa samochody wyjeżdżające z zakrzaczeń w rejonie granicy państwa. Podążając pozostawionymi przez samochody śladami, po dotarciu na miejsce funkcjonariusze ujawnili wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy wcześniej przemycone przez granicę państwa oraz mężczyznę, ob. RP, który ukrywał się w zakrzaczeniach pilnując przemyconego towaru. Ujawniony towar został zabezpieczony. Na powyższe wszczęto postępowanie przygotowawcze. Trwa ustalanie pozostałych uczestników przemytu – informuje NOSG

W dniu 17 sierpnia br. w godzinach porannych funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Woli Uhruskiej ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci 299 800 szt. papierosów o szacunkowej wartości 163 385 zł.

Papierosy zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i zapakowane do pojazdu. Kontrabanda czekała na wywiezienie jej w głąb kraju. Przemycony towar, pozostał jednak na miejscu i został zabezpieczony przez Straż Graniczną. W toku dalszych czynności, po informacji przekazanej przez Straż Graniczną, Strona Ukraińska ujawniła ślady 2 osób oraz miejsce gdzie mogły być złożone przemycane papierosy, osób ani pojazdów nie stwierdzono – informuje NOSG.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, funkcjonariusze SG ustalają uczestników przemytu.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas