Dorohusk: Kolejne próby przemytu papierosów

Kolejna próba przemytu papierosów przez granicę w Dorohusku nie powiodła się. Papierosy o wartości rynkowej ponad 90 tys. zł ujawnili funkcjonariusze z lubelskiej i dorohuskiej komórki zwalczania przestępczości.

– W niedzielę (1.12.) celnicy z komórki zwalczania przestępczości w Dorohusku wytypowali do kontroli szczegółowej m.in. wjeżdżający do Polski zielonym pasem samochód volkswagen na chełmskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą pojazdu siedział 32-letni Konstantyn S. W komorze silnika, w drzwiach, w zbiorniku paliwa oraz pod podwoziem samochodu Ukraińca celnicy znaleźli 6 tys. paczek papierosów marki Fest o wartości rynkowej 60 tys. zł – informuje Izba Celna z Białej Podlaskiej.

32-letni kierowca przyznał się do próby przemytu. Konstantyn S. wyjaśnił, że papierosy kupił na bazarze na Ukrainie i przewoził do Polski, aby sprzedać na giełdzie w Chełmie.

W związku z przemytem mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Jako dowód w postępowaniu celnicy zajęli przystosowany do przemytu samochód.

Druga próba przemytu.

Niedługo po tym zdarzeniu funkcjonariusze z lubelskiej komórki zwalczania przestępczości skierowali z zielonego pasa odpraw w Dorohusku do budynku kontroli szczegółowej autokar relacji Kowel-Krasnystaw. Tylna ściana ikarusa na ukraińskich numerach rejestracyjnych skrywała ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

– Do papierosów wartych ponad 30 tys. zł przyznała się jedna z pasażerek autobusu, 41-letnia Ludmiła D. Ukrainka zeznała, że papierosy kupiła na bazarze w Kowlu. Podczas postoju autokaru w bazie, gdzie dorabiała przy sprzątaniu pojazdów, bez wiedzy kierowcy schowała kontrabandę w tylnej ścianie autobusu. Następnie 41-latka kupiła bilet do Chełma w nadziei, że tam uda jej się sprzedać towar przypadkowym osobom – opisuje proceder Izba Celna.

Na poczet grożącej jej kary przemytniczka wpłaciła kwotę 1 tys. zł.

Postępowania w obu sprawach prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

2013-12-03 20:16:43
(fot. Izba Celna Biała Podlaska)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew