Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Doprowadził do kolizji i uciekł. W chwili zatrzymania miał ponad 3 promile

Mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu oraz aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi 56-latek doprowadził do kolizji i odjechał z miejsca zdarzenia. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

W niedzielę po godzinie 20 w miejscowości Branica Radzyńska w powiecie radzyńskim, kierujący volkswagenem doprowadził do kolizji drogowej z innym uczestnikiem ruchu drogowego, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. O wszystkim zostali powiadomieni radzyńscy policjanci.

Mundurowi zatrzymali opisywany pojazd w miejscowości Wohyń. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 56-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny przez mundurowych w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd.

56-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Dziś z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

7 komentarzy

  1. „56-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.” – 48h na dołku to powinna być standardowa procedura.

  2. Nic wielkiego sie nie stalo. Nie on jeden jezdzi na zakazie i po pijaku. Dostanie grzywne 5 000 i jakies zawiasy. A potem znowu alko i znowu za kierownice. Dopoki kogos nie zabije, to nic mu nie zrobia.

  3. sad 24 godzinny jak z pseudokibicami i do ciupy

  4. Widzę im bardziej na wschód tym więcej zawianych z zakazem jazdy, codziennie jak nie Biała to Radzyń, Okuninka, itd…

  5. Radzyński Sąd norma kilka razy pijany Leszek A a sond co drugi zakaz i odrobek a nawet nie odrabia bo w gminie Komarówki podlaskiej ma chody

  6. Kary za lamanie zakazow i jazde po pijaku sa tak niskie, ze nic dziwnego, ze ludzie maja je gleboko w d…e.

  7. Wielokrotnie byli zgłaszane ze jeździ po pijanemu i bez uprawnień, może nawet samochodem bez przeglądu i ubezpieczenia , ale policja nie mogla go złapać. Doszło do kolizji , następnym razem może dojść do śmierci !

Z kraju