690 680 960

Doprowadził do dachowania nissana. Był nietrzeźwy, posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów (zdjęcia)

Nietrzeźwy kierowca doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego na trasie Lipowiec – Czarnystok. Po dachowaniu jednego z pojazdów do szpitala trafiły cztery osoby, w tym troje dzieci.

W sobotę po południu na trasie Lipowiec – Czarnystok w powiecie biłgorajskim doszło do dachowania pojazdu osobowego. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń biłgorajskich policjantów wynika, że 22-letni kierowca samochodu marki Opel wyjeżdżając z polnej drogi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo kierowcy samochodu osobowego marki Nissan, którym podróżowała rodzina z dziećmi z pow. poznańskiego.

Kierujący nissanem, aby się nie zderzyć z oplem, gwałtownie skręcił i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie jego pojazd dachował. Do szpitala przewiezione zostały dzieci w wieku 9, 16 i 17-lat oraz ich 49-letnia mama. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła poważnych obrażeń.

Jak się okazało 22-latek kierujący oplem był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu. Co więcej, mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez sąd. 50-letni kierowca nissana był trzeźwy. 22-latek został zatrzymany i usłyszy dzisiaj zarzuty. Mężczyzna był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz ponownie stanie przed sądem, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i bardzo wysoka grzywna.

(fot. Policja Biłgoraj)

13 komentarzy

 1. Która to już osoba z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów powoduje po ALKOHOLU kolejny wypadek ?
  Powinni takie osoby zamknąć i dać im przymusową pracę tak aby zarabiali na swoje utrzymanie a jednocześnie nie stwarzali zagrożenia dla innych osób.Mam wrażenie że SADOWY ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW to PIC NA WODĘ!!Takie osoby sobie z tego nic nie robią, wsiadają dalej po alkoholu za kółko. Inny przykład z przed weekendu. Pijany traktorzysta z skrzynką piwa z tyłu z zakazem prowadzenia pojazdów.

 2. Każdy drogowy menel powinien płacić/odpowiadać za wyrządzone szkody, tyle, żeby bardziej mu się opłacało być wożonym do końca życia taksówkami. Ale sąd nałoży 5000 grzywny, koszty zapłata za wyrządzone szkody rozłoży na raty, których nigdy nie zapłaci. A za miesiąc usłyszymy o kolejnym wypadku z tym samym bohaterem w akcji.

  • Włascisiel Nissana naprawi szkody z oc sprawcy a firma ubezpieczeniowa zastosuje regresik którego nie podzieli raczej na raty.

   • Ciekawe jak ściąniesz kasę od gościa, który miesiąca legalnie nie przepracował i nie dorobił się niczego wartościowego do zlicytowania. Pozostanie w szarej strefie i gunwo mi zrobią.

 3. Dać mu kolejny zakaz kierowania! Bez litości! Chłop się popłacze z rozpaczy.

 4. Powinno wrócić karanie na rynku- dostał by serie batów i oduczył chlania.

 5. Dalej niech lekko karzą za jazdę po alkoholu…

 6. Co to znaczy zakaz sądowy .I kto taki wyrok wydaje.

 7. Za dodatkowo zniszczone rowery daję 7/10.

 8. i wszystkie dzieciaki z urazami kręgosłupa, skręcenie z naderwaniem. Facet powinien trafić do więzienia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce