Dopiero sezon się zakończył, już szykują się na następny. Policyjni sternicy szkolili się na Zalewie Zemborzyckim (zdjęcia)

Blisko 20 policjantów z całego regionu szkoliło się na Zalewie Zemborzyckim. Doskonalili prowadzenie działań ratowniczych w wodzie, w tym przy ograniczonej widoczności.

W poniedziałek na Zalewie Zembrzyckim w Lublinie odbyło się szkolenie policyjnych sterników. Funkcjonariusze pełniący służbę na motorówkach w sezonie letnim zabezpieczają najpopularniejsze akweny w naszym regionie, dbając o bezpieczeństwo przebywających nad wodą osób. Jak wyjaśniają, zawsze mają pełne ręce roboty. Podejmują szereg interwencji wobec wczasowiczów zarówno zażywających kąpieli, jak też korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Do tego dochodzą też zdarzenia na lądzie.

Niejednokrotnie notowano sytuacje, że szybka i sprawna reakcja policjantów zapobiegła groźnym zdarzeniom, czy też uchroniła wiele osób przed utonięciem. Jednak najważniejsze w tego typu interwencjach jest wyszkolenie funkcjonariuszy. Dlatego też, choć niedawno co zakończył się tegoroczny sezon, mundurowi już doskonalą swoje umiejętności, aby zarówno nie wyjść z wprawy, jak też w przyszłym roku jeszcze skuteczniej nieść pomoc.

W szkoleniu wzięło udział blisko 20 funkcjonariuszy z komendy w całym województwie. Policjanci pod okiem instruktorów szkolili się z taktyki prowadzenia działań ratowniczych w wodzie przy ograniczonej widoczności, prowadzenia asekuracji ratującego oraz zabezpieczania osoby ratowanej. Przećwiczyli także bezpieczną ewakuację osoby poszkodowanej poza strefę zagrożenia. Ponadto doskonalili umiejętność orientacji przy pomocy przyrządów nawigacyjnych i punktów orientacyjnych, a także określanie własnej lokalizacji.

(fot. Policja)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach