690 680 960

Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Lublina. „Jak patrzę na Kaczyńskiego, to dlaczego ja mam mieć kompleksy?” (zdjęcia, wideo)

W piątek po południu w Lublinie gościł Donald Tusk. Szef Platformy Obywatelskiej odpowiadał na pytania przedsiębiorców oraz mieszkańców miasta.

W piątek po południu Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Lublina oraz przedsiębiorcami. Szef PO odpowiadał na pytania stawiane przez przedsiębiorców, a także wchodził w polemikę na temat tego, w jakich warunkach muszą funkcjonować obecnie firmy w Polsce. Zaznaczył, że coraz trudniej jest się utrzymać na rynku, w związku z niejasnymi i często zmieniającymi się przepisami, jak również rosnącymi kosztami energii.

– W ostatnich latach wróciła czarna legenda podsycana przez władze, że przedsiębiorca, to ktoś podejrzany. Przedsiębiorcy podkreślają, że czują się coraz gorzej w tej rzeczywistości, gdzie ciężko pracują na własny rachunek i nie mają z tego jakichś nadzwyczajnych kokosów, a od ponad roku sami dźwigają na sobie odpowiedzialność. I tak naprawdę jak musi się dziś czuć Polka czy Polak, który prowadzi własne nieduży biznes i słyszy i czuje to przecież np. będąc tak a nie inaczej traktowany przez różne instytucje – mówił Donald Tusk.

Szef Platformy Obywatelskiej dodał, że państwo musi wspierać przedsiębiorców, tak jak jest to na zachodzie, a obecność państwa w gospodarce musi służyć ludziom. Tusk zapewnił, że po wygranej w wyborach, jakiekolwiek zmiany w przepisach, czy podatkach będą konsultowane z przedsiębiorcami.

Tusk poruszył również sprawę zbliżających się wyborów i przygotowań do nich. Ze strony PO ma być na nie gotowych i wyszkolonych 40 tys. wolontariuszy.

– W ciągu półtora miesiąca będziemy gotowi z pełnym korpusem ochrony wyborów – wyjaśniał lider PO. 40 tysięcy wyszkolonych ludzi, którzy będą pilnowali, żeby nam nie „skręcili” tych wyborów. Uwierzcie w to, że wasza rola jest kluczowa. To nie jest teatr albo mecz. Tu nie chodzi o to, żeby sobie kupić popcorn i trzymać kciuki za Tuska. Każdy musi stać się żołnierzem w tej bitwie – mówił Donald Tusk.

Szef PO mówił, że chce wygrać wybory i nie interesuje go żadna mała gra. Wyjaśnił, że „takie podchody, czy małe gry się do niczego nie przysłużą”. Na koniec Donald Tusk odpowiadał na pytania z sali.

(fot. lublin112.pl\wideo PO)

169 komentarzy

 1. --------------------

  Niemcy🇩🇪 na arenie międzynarodowej przeżywają kryzys wizerunkowy. Wiecie kto w 🇵🇱 drży teraz ze strachu, że mocodawcy stracą siły?

 2. --------------------

  Niemcy na arenie międzynarodowej przeżywają kryzys wizerunkowy. Wiecie kto Polsce drży teraz ze strachu, że mocodawcy stracą siły?

 3. Znam małą firmę, w której 5 osób to kadra kierownicza – wszyscy z wyższym wykształceniem, czytający literaturę i różne źródła informacji, znający języki, podróżujący, niepalący i wszyscy są PRZECIWNIKAMI PIS. Pozostali, około 30 osób, to pracownicy wykonujący proste prace fizyczne, z wykształceniem podstawowym lub zawodowym, palący, jeśli już czytają to Fakt i słuchają wiadomości TVP, zakotwiczeni w swoich wsiach i dzielnicach – prawie wszyscy są ZWOLENNIKAMI PIS.

  • A później obudziłeś się z ręką w nocniku. Ot nastepny barani łeb

  • Rozumiem, że te 30 osób dało Ci z kujawiaka i teraz nie masz nawet z kim porozmawiać, bo kadra za mądra jak dla Ciebie, a 30-stka nie chce z tobą bo jesteś zbyt prosty i do tego palcem zawleczony do kabury prosto z ust abyś mógł powstać. Nawet ojciec nie chciał cię mieć tylko matkę karmił trzymając w tym czasie za uszy.

   • Kaśka/Joaśka – możesz ubliżać ile zechcesz i tak to nie zmieni faktu, że elektorat PISu to ludzie z ograniczoną możliwością rozumienia otaczającego ich świata i podatni na tępą propagandę. Kisiel (jeśli wiesz kto to był) nazwał to dyktaturą ciemniaków.

 4. Cóż przyjechała „zdarta płyta” , która niestety kolejny raz próbuje ludzi nabić w butelkę. Ktoś już śpiewał taki refren „ale to już było…..” Proszę niech potencjalni wyborcy tego „polityka” dobrze się zastanowią.

 5. tylko idiota zagłosuje na rudzielca. Zrobił z Polski drugą Irlandie to wystarczy.

 6. Najwiażniejsze, eby oderwać sektę od koryta. Jest kilka partii do wyboru.

 7. Najwiażniejsze, żeby oderwać sektę od koryta. Jest kilka partii do wyboru.

  • Ty inteligencją nie grzeszysz skoro trzy razy wrzucasz ten sam tekst. To na kogo chcesz głosować jak ci się listy pomylą

 8. To chory z nienawiści człowiek. To tego rudy szwab. Polsce potrzebny jest Polak

  • Ale on mówi, że to wszystko wina PIS-u. Nawet kolor jego włosów jest taki jak u wiewiórki bo PIS rzucił na niego „urok” chyba? To zakłamany Konrad W.

 9. To popatrz też na kolor włosów, wyraz twarzy i dokonania dla Polskiej Racji Stanu. Już widzisz różnicę? „Pieniądze z OFE nie są własnością Polaków”, ta, Niemców lub Ruskich chyba są według Lalusia Dontusia?

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas