Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Domowym sposobem produkował papierosy. Odwiedzili go kryminalni

Międzyrzeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który produkował papierosy nie mając na to zezwolenia. Wkrótce 44-latek stanie przed sądem. Oprócz tego mężczyzna ma na sumieniu kradzież karty kredytowej.

W minioną środę kryminalni z Międzyrzeca Podlaskiego weszli na jedną z posesji na terenie miasta. Mundurowi posiadali informacje, że mogą się tam znajdować nielegalne papierosy wytwarzane przez 44-latka.

Na miejscu policjanci potwierdzili swoje ustalenia. W trakcie czynności zabezpieczyli krajankę tytoniową, gotowe już papierosy, a także maszynkę do nabijania i papierowe gilzy.

44-latek został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Zgodnie z Ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Mężczyzna znany jest międzyrzeckim funkcjonariuszom. W tym tygodniu usłyszał również zarzut kradzieży karty kredytowej na szkodę swojego znajomego.

(fot. Policja Biała Podlaska)

13 komentarzy

 1. Mundurowi posiadali informacje, że mogą się tam znajdować nielegalne papierosy wytwarzane przez 44-latka – kunkurencja uprzejmie „poinformowała”, zazdrosny sasiad, czy emerytowany ormowiec ???

  • Chociaż myślę, że i wsród członków kółek różańcowych (płci obojga i byle jakiej) „uczynnych” nie brak

  • Konfidentów przybywa . Pewnie tym frajerom co z ucha strzelają odzywają się geny po dziadkach i łojcach którzy służyli w ORMO , czy też pracowali w milicji . A mamusie wszystko załatwiły dzięki czerwonej legitymacji PZPR . Konfidenci , nie wszystko stracone . Można to leczyć i być porządnym człowiekiem , a nie frajerem .

  • myślę że tu konkurencję można wykluczyć bo on za malutki był

 2. ta maszyna do produkcji chyba calej wsi nie zaopatrywal xD

 3. Nadchodzą czasy kiedy rolnik nie będzie mógł napić się mleka od własnej krowy.

  • będzie mógł głupoty gadasz, jeżeli podzieli sie z pisowcami będzie mógł, wystarczy tylko podatek lub akcyze zapłacić, przecież oni jeszcze mają mało, marża na paliwa od początku wojny z 9% na 67% i można się bawić, potem sie ładnie wytłumaczy że to przez wzrost ceny baryłki.

  • kolego już sa czasy gdzie nie możesz trzymać wólasdnej krowy tylko po unijnemu a o świni nawet nie wspomnę

 4. Palenia nie popieram, ale chyba kogoś pogrzało by robić sprawę z takiej ilości. Koszty obsługi tego od strony formalno-prawnej będą wyższe niż pseudo strata skarbu panstwa z tutułu nieopłaconej akcyzy, szczególnie że przy takiej ilości to raczej nie ma mowy o jakiejs wielkoskalowej dystrybucji…

Z kraju