Dodatkowe obostrzenia w związku z zakażeniami koronawirusem

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że zaostrzona będzie polityka regionalnych obostrzeń. Chodzi m.in. o ograniczenie liczby osób w zgromadzeniach, np. weselach.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że zostanie zaostrzona polityka regionalnych obostrzeń.

– Ograniczymy liczbę osób w zgromadzeniach np. weselach. W strefie zielonej do 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób. Wprowadzimy ograniczenie działania punktów gastronomicznych, barów, restauracji. W strefie czerwonej będą mogły być otwarte do godz. 22:00. Wprowadzimy obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej – przekazał minister zdrowia.

Adam Niedzielski zaznaczył jednocześnie, że zwiększy się dostępność bazy łóżek dla pacjentów z COVID-19 o 1,2 tys. W sumie jest ich ponad 8 tys. w całym kraju.

– Nie spodziewamy się, aby w najbliższym czasie zabrakło łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zabezpieczyliśmy także ponad 800 respiratorów – dodał minister.

Ograniczenie zgromadzeń i wesel:

– strefa zielona – maksymalnie 100 osób
– strefa żółta – maksymalnie 75 osób
– strefa czerwona – maksymalnie 50 osób

Nowe obostrzenia pojawiły się po tym, jak nastąpił wzrost liczby zakażeń. Minister powiedział, że zachowana jest logika interwencji dobranej do skali zjawiska i interwencji punktowej, a nie ogólnokrajowej. Obostrzenia będą dotyczyły w konkretnych strefach.

– Patrząc na ścieżkę rozwoju pandemii, będziemy zaostrzali tą politykę strefowo w zależności od liczby zachorowań – powiedział Adam Niedzielski.

(fot. MZ)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. STOP PLANDEMII I GNĘBIENIA LUDZI!!! HISTORIA WAS ROZLICZY I TO BARDZO SZYBKO!!! SZUMI SYMULANT I CWANIAK OD MASECZKO-RESPIRATORÓW NIE UCIEKNIESZ OD SPRAWIEDLIWOŚCI ULICY…

  • Kiedy wy wreszcie zrozumiecie ,że JEST PANDEMIA!!!
   Oczywiście jest ona w mediach i to pandemia strachu i głupoty.
   Szpitale do niedawna świeciły pustkami i jak tylko wieść się rozeszła to w skutek niejasnych procedur kieruje się na hospitalizacje ludzi bez lekarskiego orzeczenia… często zdrowych… oczywiście z pozytywnym testem czyli „zarażenie bezobjawowe”… i już zakaźne są pełne…
   Pięknie to wykorzystują media bo nic tak nie zwiększa oglądalności jak covidowa panika… Na tym korzystają też szpitale bo stawka za położenia covidowego jest kilkakrotnie wyższa niż jakiegokolwiek innego pacjenta… a leczenia żadnego… po prostu sobie leży…
   szpital może podwoić stawkę podłączając do respiratora każdego kto tylko mocniej kaszlnie… bez zgody i pytania rodziny bo przecież ratujemy świat … itd itp…
   Mówię Wam to prywatnie… Oficjalnie powiedział bym Wam to co media i politycy : „JEST PANDEMIA, NOŚCIE MASKI”…
   Tak wiem że jestem k…ą tak jak politycy i dziennikarze ale robię to tak jak oni dla pieniędzy…
   utrzymać rodzinę trzeba a z systemem nie wygrasz…! Pozdrawiam!

   • Chyba Cię posrało

   • Kto ? Minister ? Daj spokój on nie winny. Jak mu zagrają tak tańczy, a że przy okazji dobrze płacą i jeszcze wałki pozwalają kręcić to zapewne robi to z uśmiechem na twarzy.

 2. Od 22:00 nie ma wirusa 🙂

 3. Zaczyna się…
  Szumowski też już złapał koronke, brawo Wy. Ludzi zniewolą, a samo robią co chcą, bo tu nie chodzi o ludzi, tylko o pieniądze.

 4. Idźcie w cholere z takim rządem, z kadencji na kadencję coraz to więksi złodzieje i kłamcy. Ciemna masa wirzy w to co mówią a potem płaczą jak Ci rolnicy ostatnio. Szkoda gadać, lepiej machnać na to ręka i czekać, aż może w końcu sami sie tam wyeliminują.

  • szkoda gadać, ale gadasz. lepiej machnąć ręką i czekać, ale szczekasz. zastanów się w końcu co masz robić, a później to zrób.

   • Masz racje. Najlepiej to dać z siebie zrobić niewolnika oczywiście dla swojego dobra i innych.

   • Co Ci to szczekanie da czy gadanie, żadne prośby narodu wysluchane nie będą, oni traktują naród jak głupie bydło, któremu można wcisnać każdy kit, a naród i tak ich wybierze. To po co sie tym denerwować i interesować jak nic się nie da zmienić.

 5. Bary do 22? Zobaczcie sobie co dzieje się w wielkiej brytani… setki brytyjczyków w tej tym samym momencie wypływa na ulicę, ze spokojnego siedzenia przy bardzie robi się wielka uliczna impreza bez najmniejszego poszanowania dla obostrzeń takich jak noszenie maseczek, utrzymywania odstępu itd…

 6. Moje WESELE moi GOŚCIE i będzie ich tyle ile będę chciał!!!! Nikt z nich nie przychodzi na siłę!!! Sami chcą być na przyjęciu weselnym! Przestańcie robić wodę z mózgu ludziom POLAKOM

 7. Stop Plandemii!!!

 8. Pozamykać kościoły ,szkoły, markety ,przedszkola, skoro na wesela nie można chodzić .G-wno komu do tego jeżeli na weselu moim rodzina będzie i wszyscy o sobi wszystko wiedzą. Moje wesele będzie na sali 750mkw a więc na jednego gościa przypada 5 mkw a w autobusie ociera się jeden o drugiego.

  • Nie g-wno, g-noju niedojrzały społecznie, bo żyjesz w jakiejś społeczności jednak, a nie w swoim k-rwidołku.

  • A jak będzie za dużo – to pójdziesz pierdzieć w pasiaki i bardzo dobrze. Takiego miesiąca miodowego Ci życzę.

 9. Że tej bandzie nie wstyd tak niszczyć nasz kraj i robić z Polaków nędzarzy.

 10. Większość zmądrzała bo oglądała wczoraj program Pospieszalskiego??? Oby takich było więcej i otworzyła oczy ciemnemu ludowi, że ludzie chorzy na raka i inne przewlekłe choroby nie mają dostępu do szpitala bo łóżko zajęte przez tylko zakażonego covidem. I nie ma dowodów na to, że ci co zmarli to odeszli przez covid, bo nie robią sekcji zwłok. Tylko palą zwłoki aby nie było dowodów i nagminnych ekshumacji

  • no chyba normalne że najgroźniejszy wirus najbardziej śmiertelny potrafi przejść bezobjawowo nie ??

 11. Wszystko to pic na wodę. Pozorują działania i robią z nas balona – niby zamartwią się o nas i cały ten zamordyzm nazywają troską o nasze bezpieczeństwo.
  W lokalnej prasie nie ma żadnej wzmianki o sytuacji na jednym z oddziałów w PSK4, a tam 5 pacjentów pozytywnych (w tym jeden niestety zmarł) – wyjechali na wczasy do Puław. Aktualnie 2 osoby z personelu pozytywne – jedna choruje, druga pozytywna – jeszcze dzisiaj w pracy. I co zrobiono? Ano nic – „pozytywna” do domu, a reszta personelu… musiała nadal pracować, żadnej kwarantanny, etc…
  Jeżeli 112 rzeczywiście chce informować czytelników o sytuacji na lokalnym terenie to niech wykona telefon do rzecznika PSK4 i zada kilka pytań…
  Jeżeli żyjesz w gospodarstwie domowym z osobą zakażoną ale nie masz objawów… nie zrobią Ci wymazu. Więc jaka to troska? Dlaczego nie pobierają wymazów? Aby nie podwyższać statystyk i tyle – po cichu przyznają to nawet pracownicy Sanepidu. Gdyby robiono kompleksowe wymazy osób z najbliższego otoczenia zakażonego to ilość przypadków wzrosłaby kilkukrotnie. Ale wtedy wiele tłumaczeń jaśnie nam rządzących stałoby się groteskowymi.
  Dziękuję.

  • Rozumiem, że bardzo brakuje Ci wymazów? Co najmniej raz na tydzień?

  • Jak czytam takie komentarze to ręce opadają. Mam dla ciebie propozycje. Zostań w domu bo padniesz na zawał. Uważasz że należy zamknąć wszystkich w domach i niech po umierają bez opieki medycznej ? To jest dla ciebie wyjście z sytuacji ? Jak można być takim bezmyślnym ciemniakiem. Przy chorobie przy której jest mniejsza śmiertelność jak przy grypie o czym wiedzą rządzący i lekarze ta ściema jest delikatnie mówić karygodna, a tacy ludzie jak ty pokazują tylko brak logicznego myślenia. Ty chyba do tej pory nie rozumiesz że z powodu obostrzeni w lecznictwie umrze znacznie więcej osób niż na tą epidemie.

  • Marianescu, cred că aveți dreptate! Vorbesc serios!

 12. Hajs z UE musi być przytulony. kumacie ?

 13. hmmm pan szumowski ten od cudownych maseczek był zakażony koronoświrusem podane to było do medii 2 lub 3 dni temu. wczoraj czytam pan SZUMI chodzi sobie do sklepu etc, na pytanie dziennikarza, tak byłem chory ale już jestem zdrowy, a każdy inny człowiek 2tygodnie kwarantanny, nie no wcale kolesiostwa za PISU nie ma tak jak mówili, skończy się kolesiostwo. i teraz odpowiedz elektoratu pis, tak bo może szybko wyzdrowiał, wiadomo Ci z PISU to nad ludzie są, jak za Hitlera rasa aryjska, ludzie wybrani.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.66%
  • GBP 4.9793zł -0.89%
  • EUR 4.4779zł -0.14%
  • CHF 4.1364zł -0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach