Dobiegają końca prace przy jednej z największych i najważniejszych inwestycji w historii Świdnika

Na ul. Krępieckiej w Świdniku ułożony został nowy asfalt. To oznacza, że dobiegają końca prace związane z budową kolektora, którym deszczówka zostanie odprowadzona z terenu miasta do oczyszczalni.

W Świdniku zakończyło się układanie kolektora odprowadzającego deszczówkę z terenu miasta. Jest to kluczowa inwestycja, dzięki której mieszkańcom zagrożonych bloków przestaną grozić podtopienia, a jakość wód podziemnych i powierzchniowych poprawi się, gdyż trafi do nich mniej substancji ropopochodnych. Dokończenie kolektora ułatwi także rozbudowę i rozwój miasta. Z uwagi na to, że jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, którego koszt szacowany jest na ok. 40 mln zł, wykonywano je etapami.

Cały ciąg głównej rury kolektora deszczowego jest już gotowy, a na fragmencie ulicy Krępieckiej pojawił się nowy asfalt. Fragment wylotowej drogi ze Świdnika został odtworzony, ponieważ wzdłuż Krępieckiej układana była od lutego ostatnia nitka kolektora deszczowego. Ulica z której korzysta wielu mieszkańców, przede wszystkim Krępca i gminy Mełgiew, należy do Starostwa Powiatowego, ale za ułożenie nawierzchni odpowiadał Urząd Miasta. Oznacza to, że jedna z największych i najważniejszych inwestycji w historii Świdnika zmierza ku końcowi.

– Prace na ulicy Krępieckiej zostały już zakończone, trwa odbiór techniczny prac. Szybsze ukończenie inwestycji stało się możliwe dzięki zdobyciu przez Urząd Miasta 29 mln zł dotacji z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – wyjaśnia Marcin Dmowski zastępca burmistrza Świdnika.

Teraz pozostał ostatni etap, jakim jest budowa zbiornika retencyjnego i oczyszczalni wody. Urząd Miasta właśnie aktualizuje dokumentacją projektową oczyszczalni, a potem ogłosi przetarg na budowę. Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku. Po jej zakończeniu wody opadowe popłynął kolektorem do oczyszczalni, a potem trafią do rzeki Stawki.


(fot. UM Świdnik)

Zobacz również

2 komentarze

 1. A te sto metrów asfaltu co zostało kto wymieni

 2. Hamburg – stan umysłu 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online