690 680 960

Do szpitala w Lublinie trafił pacjent, który jest diagnozowany w kierunku koronawirusa. To kolejna taka osoba w regionie

Kolejna osoba w naszym regionie jest diagnozowana w kierunku koronawirusa. Tym razem pacjent trafił do szpitala w Lublinie. Wcześniej badano osoby w Białej Podlaskiej czy Biłgoraju.

W środę w godzinach południowych, do kliniki chorób zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie trafił pacjent, który jest diagnozowany w kierunku koronawirusa. Jak na razie nie są zdradzane żadne szczegóły związane z pobytem pacjenta w placówce. Wiadomo jednak, że osoba ta miała kontakt z pacjentem, który jest hospitalizowany w innym mieście, również pod tym kątem. Przedstawiciele szpitala zapewnili, że więcej informacji przekażą w czwartek.

Jak zapewniali wczoraj przedstawiciele sanepidu, na terenie województwa lubelskiego nie stwierdzono żadnego przypadku wystąpienia koronawirusa. Jednak nadzorem epidemiologicznym objęto dziewięć osób. U dwóch z nich już wykluczono zachorowanie. Kolejnych siedem wciąż znajduje się pod obserwacją lekarzy. W tym przypadku chodzi jednak o upewnienie się, czy nie wystąpią u nich objawy choroby. Wszystko dlatego, że osoby te powróciły do Polski, a wcześniej przebywały w Chinach, bądź w krajach, w których notowane są liczne zachorowania.

W Lublinie przygotowane do takich badań są szpitale SPSK1 oraz im. Jana Bożego, w regionie oddziały zakaźne posiadają placówki w Białej Podlaskiej, Biłgoraju, Chełmie, Łukowie, Puławach oraz w Tomaszowie Lubelskim. Służby sanitarne wyjaśniają również, że w ostatnim czasie do lekarzy zgłasza się wiele osób z podobnymi objawami, jednak ryzyko wystąpienia koronawirusa jest wykluczane, gdyż nie wyjeżdżały one z kraju, nie miały też kontaktu z osobami zaliczonymi do grupy ryzyka.

(fot. SPSK1)

13 komentarzy

 1. KORONAWIRUS W LUBLINIE!!! UCIEKAĆ!!!

 2. i pozamiatane ! jechał pociąg z zarazą, ten kilometrowy z Wuhan i pozarażał ! KUPUJCIE MASKI !!!!!

 3. Większość tych maseczek to moze co najwyżej uchronić przed pyłem w stolarni ,a nie przed wirusem .Ale tu chodzi o efekt psychologiczny „mam maseczkę jestem bezpieczny ” .A ja nie mam zludzeń i wiem że taka maseczka przeciwpyłowa , przed zadnym wirusem nikogo nie uchroni.Szczelna maska z odpowiednim filtrem coś ala wojskowa i owszem ,ale nie kawałek tkaniny na gumce

  • Celem maski jest uniemożliwienie dotykania ust i nosa ręką. Ogranicza ona również rozprzestrzenianie wirusa przez osobę zakażoną.

  • „Szczelna maska z odpowiednim filtrem coś ala wojskowa i owszem…”
   Przed wirusem? Maska wojskowa? Serio?
   Obawiam się, że nie wiesz, o czym piszesz.

 4. Dobrze, że w PSK1 mamy najlepszy oddział chorób zakaźnych po tej stronie Wisły.

 5. Baba z rej. LUB

  od początku roku na koronawirusa zmarło kilkaset osób na świecie. natomast z powodu wypadków, nowotworów, zawałów zmarlo kilkaset tysiecy osób na świecie. z powodu glodu, braku wody zdatnej do picia od początku roku zmarlo kilkadziesiąt tys osób. blisko 100.000 osób poprlnilo samobójstwo w styczniu 2020r…
  czemu akurat o wirusie tyle szumu medialnego?

  • Myślisz, że pandemia z 1918 roku zabijała od pierwszego dnia miliony?

  • Masz rację. Kilka lat temu było straszenie u nas Ebolą, Zika, a teraz koronawirus.
   Co roku więcej osób w Polsce na grypę umiera.

 6. Pewnie malinaik przywiózł jeździ tylko po całym tym ciemnogrodzie i roznosi

 7. Taaa wirus przyjechał z innego zakontku świata żeby powybijac i wojnę w ten sposób zrobić, jakbym bym mógł rządzić w jakimś stopniu światem to z góry bym wytrul pół narodu rządząca z nieba dla poprawy bo co ludzie wyprawiają to dziw że ziemia się jeszcze nie rozpadla w pył .jakieś sekty orgie rozwody świństwa i wogole świat oszalał

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku