690 680 960

Do Bychawy trafiły nowe karetki. Poprzednie były już w dramatycznym stanie

Na stan karetek, jakie jeździły w okolicach Bychawy, zwrócono uwagę już dawno. Przed kilkoma miesiącami, kiedy wojewoda przekazywał środki na zakup jednej z nich, mówił wprost, że sytuacja jest dramatyczna. Pojazdy miały milionowe przebiegi i wymagały ciągłych napraw.

Poprawi się bezpieczeństwo około 40 tysięcy mieszkańców obsługiwanych przez ratowników medycznych z Bychawy. Wszystko dzięki dwóm nowym karetkom, jakie zostały zakupione dla SPZOZ w Bychawie. Pierwszą z nich już dostarczono do stacji ratownictwa medycznego w Bychawie i już od piątku jeździ do zdarzeń. Druga trafi do punktu wyjazdowego w Wysokiem. Jej oficjalne przekazanie i poświęcenie zaplanowano na wtorkowe popołudnie.

Obszar działania Ratownictwa Medycznego SPZOZ w Bychawie obejmuje sześć gmin: Bychawa, Strzyżewice, Jabłonna, Zakrzew, Wysokie i Krzczonów. Całą dobę dyżurują tam trzy zespoły ratownictwa medycznego: jeden specjalistyczny oraz dwa podstawowe. Każdego roku ratownicy przeprowadzają około 3 tysięcy interwencji u pacjentów w stanach zagrożenia życia i zdrowia.

Dotychczas użytkowane karetki znajdowały się już w fatalnym stanie. O ile spełniały wszystkie wymogi, to jednak sprzęt był tak mocno wysłużony, że wymagał ciągłych napraw. Tymczasem sprawna karetka jest niezbędna aby szybko i sprawnie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy medycznej. Pieniądze na zakup nowych ambulansów pochodzą z rezerw celowych ministra zdrowia i Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Karetki w dramatycznym stanie ? Ale kogo to przepraszam interesuje ! Lepiej wymagającego opieki przetransportować do tych wspaniałych świątyń kultu religijnego/chrześcijańskiego. Tam normalnie ludzi trafiają cuda, tam cudowne ”ozdrowienia”. Po co Wam szpitale i karetki , Wasz żydowski bug i nacjonalistyczny lider żydowski (syn boga) Jezus Chrystus Was uleczy ! Co to dla Niego, On ziemie przecież wyczarował. On jest Waszym Królem !

  • Turysto, wróć tam skąd przybyłeś… rozumiem, że frustrat jesteś co sie wysłowić nie potrafi… chciałeś powiedzieć coś o rozdzieleniu kościoła od państwa? Co Cię obchodzi cudza wiara? Idź stąd człowieku.

  • Analfabeto jeden bug to rzeka graniczna a ty zapewne chciałeś napisac bóg.

 2. Brawo turysta:-).
  Najważniejsze w tym wszystkim to poświęcenie.Ciekawe ile za to przytuli darmozjad w czarnej sukience???

 3. O tym, że Pan dyrektor zarządził zmniejszenie obsady tychże karetek z 3 na 2 osoby, oraz o tym ze chce zmniejszyć i tak już niskie wynagrodzena Ratownikom Medycznym nie ma wzmianki.

 4. Turysto takich jak ty to powinien byc ustawowy nakaz zamykania w psychiatryku nie ktorej niz 5 lat .Bo akurat mialem.okazje widziec co tacy rabnieci wywrotowcy wyprawiaja gdy ktos od was jest ranny I potrzebuje natychmiastowej operacj lub transfuzj .I Na koniec ciekaw jestem czy gdy by ktore z towich dzieci potrzebowalo pomocy tez bys tak skamlal wywrotowcy.******** on by wam pokazala.jakie Macie prawa

 5. A czy te karetki są przystosowane do gabarytów obecnie posiadanej aparatury?? Bo ponoć NIE!!!!

 6. A może by tak ktoś zainteresował się rachunkiem na naprawę karetki na kwotę 20.000pln która za pare dni znowu stoi niesprawna.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki Powiatu Parczewskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Discoboys
Dożynki Gminy Łaszczów. Gwiazdą wieczoru będzie Meffis
Dożynki Gminy Kłoczew. Gwiazdą imprezy będzie Miły Pan
Dożynki Gminy Telatyn
Dożynki powiatu zamojskiego i gminy Miączyn. Gwiazdą imprezy będą Piersi