Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Do Bychawy trafiły nowe karetki. Poprzednie były już w dramatycznym stanie

Na stan karetek, jakie jeździły w okolicach Bychawy, zwrócono uwagę już dawno. Przed kilkoma miesiącami, kiedy wojewoda przekazywał środki na zakup jednej z nich, mówił wprost, że sytuacja jest dramatyczna. Pojazdy miały milionowe przebiegi i wymagały ciągłych napraw.

Poprawi się bezpieczeństwo około 40 tysięcy mieszkańców obsługiwanych przez ratowników medycznych z Bychawy. Wszystko dzięki dwóm nowym karetkom, jakie zostały zakupione dla SPZOZ w Bychawie. Pierwszą z nich już dostarczono do stacji ratownictwa medycznego w Bychawie i już od piątku jeździ do zdarzeń. Druga trafi do punktu wyjazdowego w Wysokiem. Jej oficjalne przekazanie i poświęcenie zaplanowano na wtorkowe popołudnie.

Obszar działania Ratownictwa Medycznego SPZOZ w Bychawie obejmuje sześć gmin: Bychawa, Strzyżewice, Jabłonna, Zakrzew, Wysokie i Krzczonów. Całą dobę dyżurują tam trzy zespoły ratownictwa medycznego: jeden specjalistyczny oraz dwa podstawowe. Każdego roku ratownicy przeprowadzają około 3 tysięcy interwencji u pacjentów w stanach zagrożenia życia i zdrowia.

Dotychczas użytkowane karetki znajdowały się już w fatalnym stanie. O ile spełniały wszystkie wymogi, to jednak sprzęt był tak mocno wysłużony, że wymagał ciągłych napraw. Tymczasem sprawna karetka jest niezbędna aby szybko i sprawnie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy medycznej. Pieniądze na zakup nowych ambulansów pochodzą z rezerw celowych ministra zdrowia i Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Karetki w dramatycznym stanie ? Ale kogo to przepraszam interesuje ! Lepiej wymagającego opieki przetransportować do tych wspaniałych świątyń kultu religijnego/chrześcijańskiego. Tam normalnie ludzi trafiają cuda, tam cudowne ”ozdrowienia”. Po co Wam szpitale i karetki , Wasz żydowski bug i nacjonalistyczny lider żydowski (syn boga) Jezus Chrystus Was uleczy ! Co to dla Niego, On ziemie przecież wyczarował. On jest Waszym Królem !

  • Turysto, wróć tam skąd przybyłeś… rozumiem, że frustrat jesteś co sie wysłowić nie potrafi… chciałeś powiedzieć coś o rozdzieleniu kościoła od państwa? Co Cię obchodzi cudza wiara? Idź stąd człowieku.

  • Analfabeto jeden bug to rzeka graniczna a ty zapewne chciałeś napisac bóg.

 2. Brawo turysta:-).
  Najważniejsze w tym wszystkim to poświęcenie.Ciekawe ile za to przytuli darmozjad w czarnej sukience???

 3. O tym, że Pan dyrektor zarządził zmniejszenie obsady tychże karetek z 3 na 2 osoby, oraz o tym ze chce zmniejszyć i tak już niskie wynagrodzena Ratownikom Medycznym nie ma wzmianki.

 4. Turysto takich jak ty to powinien byc ustawowy nakaz zamykania w psychiatryku nie ktorej niz 5 lat .Bo akurat mialem.okazje widziec co tacy rabnieci wywrotowcy wyprawiaja gdy ktos od was jest ranny I potrzebuje natychmiastowej operacj lub transfuzj .I Na koniec ciekaw jestem czy gdy by ktore z towich dzieci potrzebowalo pomocy tez bys tak skamlal wywrotowcy.******** on by wam pokazala.jakie Macie prawa

 5. A czy te karetki są przystosowane do gabarytów obecnie posiadanej aparatury?? Bo ponoć NIE!!!!

 6. A może by tak ktoś zainteresował się rachunkiem na naprawę karetki na kwotę 20.000pln która za pare dni znowu stoi niesprawna.

Z kraju

Sport