W dniach 14-15 października w Targach Lublin odbędą się Wschodnie Targi Rehabilitacji

Zapotrzebowanie na usługi i produkty rehabilitacyjne na Lubelszczyźnie stale wzrasta. W woj. lubelskim co piąta osoba jest osobą niepełnosprawną. Wschodnie Targi Rehabilitacji to wydarzenie stworzone dla nich, ich opiekunów i bliskich.

W dniach 14-15 października w Targach Lublin odbędą się Wschodnie Targi Rehabilitacji. Wśród prezentowanych na Targach produktów i usług znajdą się urządzenia służące usprawnieniu mobilności osób niepełnosprawnych, zaopatrzenie ortopedyczne, urządzenia do kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, pomoce do pielęgnacji osób niepełnosprawnych, sprzęt sportowo-rehabilitacyjny. Przedstawiciele Międzynarodowej Kliniki Leczenia Regeneracyjnego z Truskawca na Ukrainie zaprezentują system intensywnej rehabilitacji neurofizjologicznej – znany pod nazwą metoda Kozyavkina.

Specjaliści o rehabilitacji

Rehabilitacja narządów ruchu, rehabilitacja onkologiczna, profilaktyka i rehabilitacja
w stomatologii oraz rehabilitacja w kardiologii to niektóre zagadnienia poruszane podczas konferencji towarzyszących Targom. Swoją obecność potwierdziło wielu wybitnych specjalistów, w tym prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr Majcher – Kierownik Zakładu Rehabilitacji i Fizjoterapii Katedry Rehabilitacji, Fizjoterapii i Balneoterapii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; Kierownik Ośrodka Rehabilitacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli w Lublinie, Konsultant wojewódzki w dziedzinie rehabilitacji medycznej
w województwie lubelskim. Swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele klinik, szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych, instytutów i akademii medycznych z Polski, Ukrainy i Rosji.

Poruszone zostaną również tematy turystyki medycznej i aktywizacji społecznej dzieci poruszających się na wózku inwalidzkim, a także obszar mobilności osób niepełnosprawnych – od kursów i egzaminowania na prawo jazdy osób z różnymi niepełnosprawnościami, po kupno i adaptację pojazdów. Prezentowane będą możliwości animaloterapii z udziałem psów, koni i alpak. Tematem piątkowej debaty będzie wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych w Polsce.

Targom Towarzyszy Festiwal „Pełnoaktywni w Akcji”, mający na celu popularyzację idei integracji i aktywizacji osób z niepełnosprawnością.

O swoich dalekich podróżach w pojedynkę opowie Dominik Łysiak, słabowidzący podróżnik, fizjoterapeuta. Wystąpią paraolimpijczycy: Piotr Sawicki i Adam Dudka. W strefie sportu odbędą się rozgrywki boccia i showdown. Ponadto można spróbować swoich sił w strzelectwie laserowym. Swoją działalność zaprezentują fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po rejestracji on-line lub podczas trwania wydarzenia. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej http://bit.ly/2azmkKm oraz http://bit.ly/2dHD5bJ.

Targi Lublin S.A. ul Dworcowa 11 w Lublinie
14 października (piątek) godz. 10:00-18:00
15 października (sobota) godz. 10:00-16:00

2016-10-09 09:52:31
(fot. nadesłane)

Zobacz również

1 komentarz

 1. No i że po co ???

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL