Lubartów: Policyjny pościg za 16-latkiem na motocyklu

Lubartowscy policjanci po pościgu zatrzymali 16-letniego motocyklistę. Nastolatek jeździł jednośladem bez wymaganych uprawnień.

Policjanci z Lubartowa podczas patrolu ulic miasta zwrócili uwagę na dwóch motocyklistów, którzy jeździli jednośladami w obu kierunkach na ulicy jednokierunkowej. Mundurowi postanowili zatrzymać ich do kontroli.

– Jeden z motocyklistów zaczął uciekać. Zagięta tablica rejestracyjna uniemożliwiała identyfikację motocykla. Kluczył uliczkami miasta łamiąc szereg przepisów drogowych. Po kilkusetmetrowym pościgu na ulicy Kościuszki motocyklista wjechał w zarośla, porzucił jednoślad i rozpoczął pieszą ucieczkę. Po chwili został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów – opisuje pościg mł. asp. Grzegorz Paśnik z lubartowskiej Policji.

Jak się okazało motocyklem poruszał się 16-latek. Uciekał przed mundurowymi, ponieważ yamaha, którą się poruszał jest motocyklem, a on sam posiada uprawnienia umożliwiające jazdę motorowerem.

– Za popełnione wykroczenia drogowe: jazdę „pod prąd”, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, zakrywanie tablic rejestracyjnych oraz niestosowanie się do szeregu znaków zakazu i nakazu odpowie przed sądem – wyjaśnia mł. asp. Grzegorz Paśnik.

2016-10-09 10:03:19
(fot. ilustr. lublin112.pl)

25 komentarzy

 1. ciekawe rowerem pod prąd mozna jechać środkiem i nikogo to nie dziwi

  • niestety,policje zainteresowało jak po 22 w oświetlonej uliczce,jechałem sobie pod prąd,ciul ze ruch był zerowy 😉

   • Mistrzowska logika. Znaki są po to aby się do nich stosować, jak ktoś tego nie rozumie lub celowo lekceważy to nie ma problemu bo szybko uzyska korepetycje z przepisów i kilka punktów karnych.

 2. Skoro już jechał bez prawka to powinien stanąć. Przynajmniej mniej by miał wykroczeń a i pewnie policjanci nie byli by tacy cięci. Skoro się nie ma prawka toj nie powinno się dawać pretekstów do zatrzymania tak jak podgięta tablica. Głupi i młody.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika