Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Celnicy skonfiskowali nielegalne automaty do gier

We wrześniu do magazynów Służby Celnej trafiły 132 automaty do gier hazardowych działające wbrew obowiązującym przepisom. Urządzenia zostały zabezpieczone na terenie kilku powiatów.

Mundurowi skontrolowali punkty gier na terenie powiatu parczewskiego, radzyńskiego, łukowskiego, bialskiego oraz w samej Białej Podlaskiej i we Włodawie. Zatrzymano łącznie 48 nielegalnych urządzeń. Automaty ustawione były na lokalnych stacjach paliw, w barach oraz w jednym z hoteli.

– Sześć urządzeń stróże prawa znaleźli też samochodzie dostawczym, zaparkowanym w pobliżu jednego z nielegalnych saloników gier. Oprócz „jednorękich bandytów” w aucie znajdowały się faktury, dokumenty i inne zapiski związane z prowadzoną działalnością hazardową oraz ok. 13 tys. zł w bilonie – głównie w pięciozłotówkach. Część z tych akcji kontrolnych odbyła się z udziałem policjantów z Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa i Łukowa – informuje kom. Marzena Siemieniuk rzecznik prasowy Izby Celnej.

Celnicy skontrolowali także lokale gastronomiczne na terenie Lublina, Łęcznej, Kraśniku, Puławach i Chełmie. Tam zabezpieczono 44 automaty.

– We wrześniu celnicy z Zamościa skonfiskowali 40 nielegalnych urządzeń. Mundurowi odwiedzali z niezapowiedzianą wizytą m.in. bary, sklepy i samodzielne punkty zaaranżowane na mini salony gier, zlokalizowane w Zamościu, Frampolu, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju i Szczebrzeszynie. Podczas kontroli jednego z takich lokali w Janowie Lubelskim przedstawicielom zamojskiego cła towarzyszyli policjanci z miejscowej komendy – wyjaśnia kom. Marzena Siemieniuk.

We wszystkich przypadkach celnicy potwierdzili, że na urządzeniach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

2016-10-09 09:03:04
(fot. Izba Celna)

15 komentarzy

  1. aaa z d..y to będziesz strzelał jaj cie w….ą

  2. Chełm – ul. lubelska lokal na przeciwko Mcdonalda lokal otwierany głównie po 20

Z kraju

Polityka i społeczeństwo