Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dni Kultury Studenckiej wciąż trwają. Przyszedł czas na Feliniadę

Studenckiego świętowania ciąg dalszy. Po Juwenaliach Politechniki Lubelskiej oraz Kozienaliach i Medykaliach z WySPĄ i WSSP rusza Feliniada i WSEIada. Impreza potrwa dwa dni.

W sobotę rozpoczyna się kolejna impreza w ramach Dni Kultury Studenckiej w Lublinie. Feliniada i WSEIada odbędzie się na terenach zielonych obok akademików Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Dobrzańskiego na Felinie.

Pierwszego dnia królować będzie rap, przy czym pierwszą część koncertów zdominują lokalne zespoły. O godzinie 18:00 zagra Bevaues & Pierre Nietzsche z Lublina, o godzinie 19:30 Igor Krucjata & Zgredo ze Świdnika i Lublina, zaś o godzinie 20:00 na scenie zaprezentuje się zwycięzca Level Up Lublin Tomasz Kraska. Następnie publiczności zaprezentują się: o godzinie 20:15 Sarius, o 21:15 Kali a o 22:30 Łąki Łan.

W drugi dzień imprezy tradycyjnie już wystąpią zespoły disco polo. O godzinie 17:00 w rytm zabawy wprowadzi rezydent SilenceClub Dj Młodziak. O godzinie 18:00 rozpocznie się koncert grupy Malibu, godzinę później wystąpi Megustar, o godzinie 20:00 Top Girls, a o godzinie 21:00 Miły Pan. Na godzinę 22:20 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru, czyli Zenona Martyniuka i zespołu Akcent.

Z uwagi, że koncerty na Felinie zawsze przyciągają tłumy uczestników, w celu ich sprawnego dotarcia do miejsc zamieszkania zwiększona zostanie częstotliwość kursowania komunikacji nocnej. Linie N1, N2 i N3 w godzinach od 23:00 do 2:30 kursować będą co 30 minut, a w godzinach od 2:30 do 4:30 co godzinę.

Dodatkowo uruchomione zostaną dodatkowe kursy czterech linii autobusowych: nr 14 w kierunku Węglinka, nr 21 w kierunku Żeglarskiej, nr 47 w kierunku Zbożowej oraz nr N2 w kierunku Gęsiej. Autobusy będą odjeżdżały z ul. Dekutowskiego sukcesywnie, w miarę potrzeb, od ok. godz. 23:00, do zakończenia koncertów.

(fot. lublin112.pl)

20 komentarzy

  1. Odkąd Feliniada przekroczyła pewną granicę organizując koncerty disco polo, rozpoczęła się era totalnego schamienia tych studenckich imprez. Świadczy o tym przede wszystkim obecność wielkiej liczby ochroniarzy, ogrodzenie, brak możliwości wejścia z własnym alkoholem itp. Jeszcze kilkanaście lat temu żadnego z tych ograniczeń nie było, ludzie się bawili i nikomu nie działa się krzywda, do czasu aż chamowo zaczęło brać udział w tych wydarzeniach. Dzicz

  2. Wieś tańczy, śpiewa, żyga, szczy i sra. Taka kultura.

  3. Mam 50 lat, pamiętam kozienalia sprzed 30 lat i nie wierzę, że na tej studenckiej imprezie spiewa Zenon???? Czy to żart????

  4. D N O . . .

  5. Byłem raz i podziękuję. Miasto to jednak jakiś pierd***ny stan umysłu. Znaczy w sumie jakie to miasto, gdyby nie druty od trajtków to by się rozleciało. No k*rwa, złamać się na środku ulicy, pośród innych rzygających i tarzających się po krzakach… I Wy możecie mieszkać w blokach?

  6. I ci ludzie rzekomo mają pracować na moją emeryturę, bo moje pieniądze zus wydaje od ręki…

Z kraju