Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Diecezja siedlecka: Wolontariusze Caritas uzbierali ponad 12 ton żywności

Znamy już wstępne dane dotyczące XIX edycji ogólnopolskiej zbiórki żywności ph. „Tak, POMAGAM!”, która odbyła się 3 i 4 grudnia 2021 r. na terenie diecezji siedleckiej. Caritas Diecezji Siedleckiej, dzięki poświęceniu ponad 800 wolontariuszy, zebrała przeszło 12 ton żywności, która zostanie przekazana osobom samotnym i rodzinom potrzebującym wsparcia przed Świętami Bożego Narodzenia oraz później – w ramach pomocy doraźnej.

W zbiórce wzięło udział 44 partnerów z całej diecezji siedleckiej: Szkolne Koła Caritas, Parafialne Zespoły Caritas, Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach, Centrum Integracji Społecznej CDS w Białej Podlaskiej, Żłobek Gminny Maluszek w Wesołówce.

Żywność zbierano w sklepach sieci: Topaz, Biedronka, Carrefour, Lidl, Kaufland, Netto, Społem, Stokrotka, Selgros, Groszek, Lewiatan, w hurtowni spożywczej Mas-Pol Siedlce oraz w sklepach prywatnych osiedlowych.

– Dzięki Państwa dobroci, wrażliwości i aktywnej pomocy zebraliśmy żywność z długim terminem ważności, która jest ogromnym wsparciem dla osób, które liczą na Caritas. Dostajemy cały czas żywność, która była zbierana w szkołach oraz w parafiach w ramach „Toreb Miłosierdzia”. Szacujemy, że paczki otrzyma aż 640 rodzin – mówi Marta Próchnicka, koordynator projektów w Caritas Diecezji Siedleckiej.

– Pandemia koronawirusa na pewno utrudnia przeprowadzanie akcji. Dlatego jestem wdzięczny wszystkim, którzy w te dwa dni byli z nami, za każdy gest podzielenia się z innymi żywnością, tak podstawowym dobrem, którego jednak wielu z nas brakuje – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

(fot. Tomasz Końko)

12 komentarzy

 1. Wolontariuszki jakie śliczne:)

  • Znajomy tam pomagał to przyniósł cały wor do chaty jak mikolaj tych smakołyków. Było pod co się napić. Wesoludkich

 2. Dziadek ze Slamsowa

  Wolontariusze Caritas uzbierali ponad 12 ton żywności…
  Z tych 12 ton 60% pójdzie na utrzymanie samego Caritasu i (pożal się Boże) „sług bożych”, a pozostałe 40% do tych co z zasiłków i zapomóg zrobili sobie sposób na życie.
  Dla przykładu: na mojej ulicy mieszka „pani’, która w swoim sporym domu trzyma 8-10 studentów na stancji, ale po czerstwy chleb i „coś” do chleba jeździ do Caritasu swoim samochodem.
  Mógłbym tu i nazwiskiem, ale RODO nie pozwala.

 3. Nie daje na czarną mafię.

 4. Ale jak to? Przecież dzięki PiS-owi jest taki dobrobyt, że Niemcy nam zazdroszczą. To dla kogo ta zbiórka?

  • Bo panie,”abc” w Afryce dzieci głodują, a i emigrantom na Białorusi cza pomóc… może też jakiemuś niedożywionemu księdzu flaszkę oleju dać…

 5. wewengosz lublin

  Brawo dla wolontariuszy i darczyńców

Z kraju