Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Diagności usłyszeli zarzuty poświadczenia nieprawdy. Za fikcyjne badania techniczne

Policjanci z Radzynia Podlaskiego udowodnili dwóm diagnostom poświadczanie nieprawdy. Mężczyźni podejrzewani są o dokonywanie potwierdzeń fikcyjnych przeglądów technicznych.

Radzyńscy Policjanci z Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą udowodnili poświadczenie nieprawdy dwóm pracownikom uprawnionym do wystawiania dokumentów świadczących o ważności badań technicznych pojazdów jednej ze stacji kontroli pojazdów na terenie powiatu radzyńskiego.

Dwóch mężczyzn w wieku 32 i 37 lat podejrzewa się o dokonywanie potwierdzeń przeprowadzenia fikcyjnych badań technicznych samochodów osobowych oraz ciągników rolniczych. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty poświadczenia nieprawdy „co do okoliczności mającej znaczenie prawne”.

Jak ustalili policjanci, badania nie były przeprowadzane z udziałem pojazdów. Ich właściciele przynieśli dowody rejestracyjne, zapłacili odpowiednią kwotę pieniędzy, a diagnosta miał poświadczać w nim nieprawdę, że dokonał badań technicznych oraz, że zbadane pojazdy są sprawne technicznie. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

28 komentarzy

 1. Duda się za takich weźmie oszustów

   • :)) nie On, raczej niezależny i niezawisły sąd… 😉

    • duda tyle molze ile mu jarek pozwoli czopek jeden

     • Zaiste…ciekawy komentarz :)) Czopek powiadasz??? hmm.. jeśli ów jak raczyłeś go nazwać „czopek” trzęsie krajem to kim przy nim jesteś – Ty z samego dołu łańcucha pokarmowego??? :))

  • Niech sie weźmie pierw za Pinokia, bo niedługo po jego nosie będzie można przejść przez Atlantyk do Ameryki.

   • morzawiecki też bedzie siedziałza działki pod waszawą za 1/10 ceny od biskupa ku. i złodziej pierd…..ny

 2. Najgorszy to jest ,,Sabat” na Budowlanej. Przetrzęśli autko i przyj…li się, że 1 z 2 żaróweczek się nie pali. Musiałem u nich kupić i wymienić by podbili.

  • Dodam, przy tylnej tablicy rejestracyjnej w Golfie!

   • No i?
    Jak tym Swetrem kogoś potrącisz w nocy i po pijaku, to lepiej, żeby świadkowie zanotowali całość, a nie tylko połowę numeru rejestracyjnego.
    Też kiedyś nie dostałem pieczątki za małą żaróweczkę (też jedną z dwóch) od tablicy. Ale uważam, że tak być powinno, a to co napisałeś tylko robi Sabatowi dobrą opinię.
    Ja ostatnio przegląd (pierwszy, po 3 latach) robiłem (firmy nie podam) to tylko wjechali samochodem na kanał, popatrzyli od spodu, spisali licznik i podbili… następnym razem (za dwa lata) pojadę do jakiegoś Sabatu, albo innej poważnej SKP, żeby chociaż na szarpakach zawieszenie i amortyzatory sprawdzili…

   • Czyli zgodnie z przepisami – w czym zatem problem???

  • Nie musiałeś, mogłeś zapłacić za badanie i przyjechać następnym razem sprawnym 😉 Ja się nawet cieszę, gdy znajdą coś, czego nie zauważyłem. Żaróweczka to pikuś.

  • Po to masz obowiązkowe wyposażenie w oświetlenie, żeby było sprawne. Widać bardzo skąpiłeś żeby wydać 2 pln na żaróweczkę, skoro taki żal wylałeś na forum.
   Bardzo dobrze postąpili. Przynajmniej wyjechałeś w pełni zadowolony i pewny, że samochód jest w 100% sprawny i widoczny na drodze. Pozdrawiam gorąco.

  • Do sabatu, to jeżdżą ci, co mają max 5-letnie samochody. Prawda, czepiają się byle czego. Nawet jak masz troszkę rdzy w podwoziu to już afera.
   Najlepszy motyw to podjechać na stację przed przeglądem i niech powiedzą co jest nie tak i czy przegląd by z tym przeszło. Wtedy nie tracisz kasy. Większość stacji oferuje taką usługę gratis, pod warunkiem, że wcześniej u nich przegląd robiłeś.

 3. w końcu skończą sie złomy na drogach

 4. Do pudła wsiórów, każdy gruz z ulicy powinien być kierowany na badania (prawdziwe np. w policji) a później śledztwo i ewentualnie diagnosta i posiadacz 100 000 PLN kary.

  • Badania na SKP są prawdziwe, policjanci nie mają uprawnień diagnosty, no ale to trzeba samochód mieć żeby wiedzieć takie rzeczy.

   • Owszem, nie mają. Mają jednak prawo zatrzymać Ci dowód rejestracyjny jeśli uznają, że auto jest niesprawne i to Ty musisz udowodnić, że się mylą – a wystarczy, że stwierdzą wyciek płynów eksploatacyjnych lub uszkodzoną karoserię, szyby, ewentualnie oświetlenie. Zużyte lub niewłaściwe ogumienie a nawet pęknięte lusterko 😉 Przypomnę też, że stwierdzenie np. wycieku oleju 12 godzin po przebytym badaniu technicznym skończy się raczej nieciekawie dla diagnosty…

   • Czyli *** policja przeglądy robi na mieście?

 5. Uwagi diagnosty mogą być bezcenne dla naszego życia. O ile ciągnik może nie wyjeżdżać na drogę, to niesprawny samochód może sprawić niespodziankę wielu jej użytkowników.

 6. Polskie przeglądy rej to śmiech na sali. Brytyjskiego mot – u 60 % aut jeżdżących w Polsce by nie przeszło. Może więcej. Można oblać właściwie za wszystko. (żarówka wycieraczka wystrzępiony pas spaliny etc ) . Mało jest stacji gdzie da się załatwić ale takie się również zdażają i tam.

 7. Jak wszystkich to wszystkich

  W sądzie Radzyniu Podlaskim już był sądzony jeden diagnosta od przeglądów z Parczewa niby tylko zrobił 3 lewe przeglądy a nawet nieboszczycy robili u niego przeglądy tylko dowody rejestracyjne krążyły mało które pojazdy się tam bły na stacji kontroli pojazdów. Nie należy się ludzić że w sądzie w Radzyniu Podlaskim uczciwość to tylko układ prokuratorsko sędziowski kryty przez pisiorów.

  • Oczywiście – bo to PiS przecież mianował większość z nich..zapewne to legitymacje PiS-u nosili owi Oni jak i ich protoplaści… Toż każde dziecko wie, że to za PiS zdobywali prawnicze tytuły i sędziowskie oraz prokuratorskie nominacje i to za PiS latami budowały się owe towarzyskie powiązania -wszędzie i zawsze. A tak zupełnie na marginesie – to Kopernik była niemiecką kobietą -co nie? 😉

 8. I bardzo dobrze, niech młody przedsiębiorca zrozumie, że w przeglądach chodzi o rzetelnie przeprowadzone badanie techniczne, bo od tego może zależeć bezpieczeństwo i życie człowieka

 9. „Radzyńscy Policjanci z Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą udowodnili dwóm pracownikom uprawnionym do wystawiania dokumentów świadczących o ważności badań technicznych pojazdów jednej ze stacji kontroli pojazdów na terenie powiatu radzyńskiego”… udowodnili. ale co? radzę wziąć się za sprawdzanie tekstów bo to obniża poziom strony i podważa jakby wiarygodność

Z kraju

Polityka i społeczeństwo