Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dębowica: Zderzenie auta osobowego z ciężarówką na drodze wojewódzkiej nr 806. Jedna osoba ranna

W piątek rano na drodze wojewódzkiej nr 806, pomiędzy Łukowem a Międzyrzecem Podlaskim doszło o zderzenia osobówki z ciężarówką. Jedna osoba została ranna.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 8 w miejscowości Dębowica, na drodze wojewódzkiej nr 806, na odcinku Łuków – Międzyrzec Podlaski. Zderzyły się tam dwa pojazdy; ciężarowy i osobowy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że oba pojazdy jechały w tym samym kierunku. W rejonie skrzyżowania w kierunku miejscowości Gołowierzchy kierujący ciężarówką zjechał na lewy pas jezdni, aby „złamać się” pojazdem na wąskim skrzyżowaniu. W tym samym czasie jadąca za nim kobieta zdecydowała się wyprzedzić ciężarówkę prawą stroną na skrzyżowaniu.

Kierujący ciężarówką nie zauważył osobówki i zaczął skręcać w prawo. W tym momencie doszło do zderzenia, po którym toyota odbiła się jeszcze od ciężarówki i wpadła do przydrożnego rowu.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Kobieta kierująca toyotą z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Łukowie.

Przez kilkadziesiąt ruch na drodze wojewódzkiej był wstrzymany. Auta kierowano na objazdy. Policja ustala dokładne szczegóły zdarzenia.

Informację o wypadku i zdjęcie otrzymaliśmy od serwisu http://www.lubelskie24.info/.

2015-08-28 12:58:47
(fot. http://www.lubelskie24.info/)

9 komentarzy

 1. „… kobieta zdecydowała się wyprzedzić ciężarówkę prawą stroną na skrzyżowaniu” – mężczyzna by może wcześniej pomyślał 🙂

  • Pewnie był tam pas do jazdy w prawo i na wprost, więc mogła to zrobić. To kierowca TIRa powinien się upewnić czy może skręcić.

   • Trzeba troszeczkę myśleć widząc prawy kierunkowskaz w naczepie no ale nie od każdego możemy tego wymagać,co niektórym osobom się zawsze bardzo spieszy.

   • Napoleon XV - Cesarz z Abramowic

    Tam nie ma oddzielnego pasa do skrętu w prawo, co najwyżej kawał wąskiej szosy.

   • mógł jej nie widzieć.. z punktu widzenia prawa kobieta w osobówce miała prawo wyprzedzać, ale średnio rozgarnięty kierowca wie że takie długie auto „zachodzi” i spokojnie poczeka aż skręci, żeby nie utrudniać mu manewru, a nie pcha się na siłę

 2. Swieć panie nad nią.

 3. Od kiedy wyprzedza sie na skrzyżowaniu?Kierowcy????

 4. Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.
  2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
  1) do prawej krawędzi jezdni – jeżeli zamierza skręcić w prawo;
  2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.
  3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli wymiary pojazdu uniemożliwiają skręcenie zgodnie z zasadą określoną w tym przepisie lub dopuszczalna jest jazda wyłącznie w jednym kierunku.
  4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.