Zdewastowali remontowany budynek straży: Wójt apeluje o pomoc

Nieznani sprawcy zdewastowali remontowany budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskowoli. Policja szuka winnych a wójt apeluje do świadków o pomoc.

We wtorek po godzinie 18-tej nieznani sprawcy weszli na teren będącego w remoncie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskowoli i za pomocą farby w sprayu zniszczyli świeżo wyremontowaną elewację. Pomalowana została każda ze ścian budynku przy ul. Starowiejskiej, który jest przebudowywany na potrzeby jednostki OSP. Wulgarne napisy pojawiły się także na oknach i drzwiach garażowych. Ponowne położenie elewacji będzie kosztowało około 8 tysięcy złotych. Ocalała tylko znajdująca się od strony ulicy główna ściana nowej remizy.

-Zwracam się z apelem do mieszkańców Końskowoli, bądź każdego kto widział lub wie cokolwiek na temat zniszczenia budynku, o pomoc w ustaleniu sprawców, którzy dokonali pomalowania elewacji budynku remizy OSP w Końskowoli- apeluje Wójt Gminy Stanisław Gołębiowski. Jak wyjaśnia każda informacja w tej sprawie może być ważna, dlatego prosi o kontakt z Urzędem Gminy bądź też z policją. Jednocześnie wójt gwarantuje anonimowość.

Sprawa zniszczenia elewacji zgłoszona została funkcjonariuszom policji. Mundurowi intensywnie poszukują sprawców dewastacji, wiadomo również, że na miejscu zabezpieczono szereg śladów, które mogą pomóc w ich ustaleniu. Oprócz pozostawionych puszek z farbą, udało się zabezpieczyć ślady butów sprawców.

null
null
null
null
(fot. UG Końskowola)
2013-11-10 14:15:38

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika