Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dęblin: Pijany kierowca jednośladu ujęty przez świadka

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla nietrzeźwego 61–latka kierującego motorowerem. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 19.00 w Dęblinie. Dyżurny dęblińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywateli nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Jak się okazało dwoje mieszkańców woj. mazowieckiego zauważyło mężczyznę jadącego motorowerem tak zwanym „wężykiem”. Zatrzymali go i wezwali policję.

-Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 61-latka z gminy Stężyca, kierującego motorowerem. Okazało się, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Jacek Wójcik z ryckiej policji.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Jeden komentarz

  1. Zamiast zatrzymywać pijuska, policjanci powinni go zacząć gonić. Uciekając może by se jakąś krzywdę zrobił.