Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Darmowe drzewka czekały w całym regionie. Leśnicy rozdali tysiące sadzonek (zdjęcia)

Bardzo duże zainteresowanie było dzisiejszą akcją Lasów Państwowych, w trakcie której rozdawane były bezpłatne sadzonki. W tym roku w całym kraju czekało na chętnych milion drzewek.

W piątek w siedzibach nadleśnictw w naszym regionie a także przed budynkiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie rozdawane były sadzonki drzewek. Wszystko w ramach akcji zorganizowanej przez Lasy Państwowe #sadziMY, której celem jest zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

Zainteresowanie było tak duże, że w niektórych miejscach ustawiały się kolejki chętnych po darmowe drzewka. W Lublinie można było otrzymać sadzonki lip, świerków, klonów zwyczajnych i klonów jaworów, w Janowie Lubelskim rozdawano świerki, jesiony, dęby i jarząby, w Kraśniku dęby, buki, sosny, świerki i jawory a w Tomaszowie Lubelskim świerki. Pracownicy wszystkich nadleśnictw rozdali tysiące małych drzew.

–Można powiedzieć, że obywatele spisali się na medal. Tłumy, które można było zaobserwować w oczekiwaniu po sadzonki drzew świadczą o tym, że społeczeństwu nie jest obojętny los otaczającego nas środowiska. Jako leśnicy cieszymy się, że tak wiele osób choć w ten symboliczny sposób dołożyło małą cegiełkę do zwiększenia lesistości Polski. Taka postawa pozwala spoglądać w przyszłość z optymizmem, choć oczywiście sami nie ustajemy w dążeniach aby pozostawić lasy kolejnym pokoleniom w jak najlepszym stanie – podsumowuje Piotr Mróz, zastępca dyrektora lubelskiej dyrekcji ds. ekonomicznych.

Wydarzenie zostało zainicjowane w ubiegłym roku przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę. Wówczas to rozdano w całym kraju przeszło 116 tys. drzewek. Ponieważ akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, postanowiono ją kontynuować, a na ten rok leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Można ne było otrzymać w nadleśnictwach w całym kraju.

(fot. Nadleśnictwo Chotyłów, Biała Podlaska, Janów Lubelski, Mircze, Lubartów, Kraśnik, Włodawa, Tomaszów, Zwierzyniec, Strzelce, E. Pożarowszczyk)

8 komentarzy

  1. Szkoda tylko, że nieliczni wiedzieli o akcji.

  2. To w podziekowaniu za te drzewka co wyciął pół polski pisowski człek, jak mu tam było, ten co zszedł, o Szyszko buhehehe

  3. Co mi z tego,że rozdają za darmo.Wlazły sarny i dziki ,wiadomo,że po zasadzeniu zostało nic.Sorry,jedno się ostało,drutem kolczastym to wygryzione otoczyć czy allegrowy odstraszać zakupić?

  4. sadzić ale na swojej działce, z odsunięciem od płotu tak żeby korona za 20 lat nie zajmowała pół działki sąsiada.
    Większość ludzi takiej działki nie posiada.

Z kraju