Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dachował matizem w zaroślach. Miał 3 promile, posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

W niedzielę po południu na trasie Grodysławice – Wożuczyn doszło do dachowania pojazdu osobowego. Kierujący nim mężczyzna był kompletnie pijany, a co więcej, nie powinien wsiadać za kierownicę auta, ponieważ ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12:00 na trasie Grodysławice – Wożuczyn (gmina Rachanie). Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego.

Z relacji świadka zdarzenia wynikało, że w pewnym momencie kierujący daewoo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na nieutwardzone pobocze i dachował w przydrożnych zaroślach. 37-latek o własnych siłach wydostał się z przewróconego pojazdu i zapewniał, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Mężczyzna podróżował bez pasażerów.

Jak się okazało, 37-latek był kompletnie pijany. Kierował pojazdem mają w organizmie 3 promile alkoholu. Co więcej, mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ na koncie ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 37-latek wkrótce ponownie odpowie przed sądem.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

22 komentarze

 1. Z miejsca powinien stracić samochód i dostać zakaz kupienia innego.

  • W jaki sposób wyegzekwować zakaz zakupienia pojazdu? W PiSie potrzebują takich specjalistów jak Ty. Czyli od tworzenia martwego prawa oraz zwiększania biurokracji.

   • Zakupienie i rejestracja – to nie jest to samo.

   • Osoba posiadająca aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie powinna mieć możliwości LEGALNEGO wejścia w posiadanie samochodu i – wbrew temu co myślisz – bez problemu byłoby możliwe wprowadzenie takich rozwiązań.

    Samochód to nie paczka fajek, o której zakup każdy smarkacz może poprosić anonimowego żula spod sklepu. Tutaj sprawa jest o wiele bardziej złożona i łatwiej byłoby coś takiego wyegzekwować.

  • Generalnie powinien istnieć prawny mechanizm uniemożliwiający wejście w posiadanie samochodu drogowym menelom posiadającym aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

   Każdy, kto sprzedaje/pożycza/wynajmuje samochód, powinien mieć OBOWIĄZEK sprawdzenia, czy osoba, której oddaje samochód nie figuruje w rejestrze osób posiadających aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który z kolei powinien być dostępny do wglądu dla każdego, na wzór rejestru pedofilów.

   Jeśli natomiast drogowej moczymordzie samochód udostępniłby ktoś z rodziny, kto najpierw kupiłby ten samochód na siebie, to odpowiadałby za to karnie na równi z ochlejem.

   • Rejestr zakazów prowadzenia powinien być jawny. Plus

   • Przecież zakaz może dostać właściciel dużej firmy, i sam nie musi wsiadać za kółko a właścicielem będzie wielu aut i nie można zabronić.

    • No to te samochody po prostu traci. A co mnie obchodzi, że firma padnie? Trzeba było nie jeździć na bani i problemu by nie było.

    • To dla właścicieli firm gdzie samochody są konieczne zrobi się wyjątek.
     Wiadomo, że zawsze się ktoś prześliźnie, ale większość żuli jeżdżących z zakazem nie stanie się nagle właścicielami firm transportowych z pracownikami, więc 99% się zatrzyma.

  • Wywiezienie tego z łąki będzie droższe niż wartość złomu.pijus powinien jeszcze zapłacić za sprzątanie.

  • Sklep daleko , a pić się chce . To czym miał jechać jak konia już przepił .

  • Łolaboga , kolejny zakaz pijus dostanie , ależ to będzie cios dla niego , normalnie szok….

 2. Prądem razić, prądem…

 3. Myślę że odsiadka ,tak z pół roku na początek, byłaby słuszna.

 4. wolny,niezależny sąd narobi mu …ciepła w doopie

 5. A dlaczego pijący i jadący mają się bać czegokolwiek, skoro tylko 1,5% z nich po złapaniu na gorącym uczynku trafia za kratki? Zna ktoś jakieś inne przestępstwo, za które tak trudno pójść siedzieć?

  Za coś co szumnie nazywają „rozbojem”, a co często jest popchnięciem i zabraniem rzeczy o znikomej wartości, sądy walą kary z górnej półki, a za jazdę po pijaku nawet zakończoną spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym dostaje się zawiasy. To jak ma być w tym kraju normalnie?

 6. Teraz będą takie kary, że już nikt nie będzie jeździł pod wpływem i nie będzie wypadków komunikacyjnych. Będzie to świat idealny 😀

 7. zakopać gościa razem z matizem !!!!

 8. Teraz dostanie drugi zakaz, a później trzeci.

Wiadomości z info112