Czołowe zderzenie na zakręcie. Trzy osoby zostały ranne, są utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzyło się z pojazdem dostawczym. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 9:20 w podlubelskiej Kalinówce. Na ul. Malwowej zderzyły się dwa samochody: osobowy i dostawczy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierowca skody poruszał się w kierunku Głuska. Na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem. Auto wpadło w poślizg, zjechało na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzyło się z jadącym z naprzeciwka pojazdem dostawczym.

W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby: dwie podróżujące autem dostawczym i jedna osobowym. Przetransportowano je do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni.

(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

 1. O la la
  O 9:30 to już chyba wszyscy wiedzieli że jest ślisko – tylko nie on.

 2. Franio jeszcze nie płacze,że karetka zajęła chodnik?Congrax dla drogowców.

  • Służb nawet nie specjalnie bym się czepiał, tego, że wjeżdżają na chodniki, w sposób nieuprawniony. Ale szlak mnie trafia gdy widzę pustą mało uczęszczaną jednię (na której pojazdy powinny parkować), a obok niej zastawiony chodnik, czasami nawet z pojazdami parkującymi prostopadle. Szczyt chamstwa oraz nieznajomości przepisów.

  • Jak tobie się podoba samowola parkingowa to możesz urządzić parking na swojej działce, w swoim ogródku przymieszkaniowym, albo nawet w swoim mieszkaniu (jeżeli zapewnisz tam prawidłowy dojazd).
   Ale wara Ci od trawników/chodników/dróg pożarowych, które w polskich realiach stały się parkingami lub jezdnikami. W cywilizowanych krajach nie do pomyślenia jest, żeby choćby jednym kołem najechać na chodnik, czy trawnik, a za blokowanie dojazdów ratunkowych (dróg pożarowych) mandaty powinni zaczynać się od kilu tysięcy.

  • Znajdź mi na googlemapie ulicę w Niemczech, Wielkiej Brytanii, czy Skandynawii na której samochody parkują na chodnikach.

   • Masz rację.W uk parkujesz przy chodniku z tą różnicą ,że masz oznaczenie ile możesz stać(15,30 minut czy godzinę)a u nas DOJENIE .

 3. Na drogach serwisowych, dość równych i w miarę prostych (bo równoległych do ekspresówki) powinno się montować progi zwalniające, bo wiejskim rajdowcom wydaje się, że poruszają się drogą ekspresową. A tam występują wjazdy/zjazdy/skrzyżowania, poruszają się piesi/rowerzyści/traktory itp i te drogi po prostu nie służą do szybkiej jazdy.

  • z tego co obserwuję codziennie korzystając z drogi serwisowej to właśnie miejskim rajdowcom wydaje się że są na ekspresówce… miejscowi już znają te „drogi”… Nie ma tygodnie żeby jakiegoś LU… nie wyciągali z rowu…

 4. To było pewne że jak dziś przed południem się tu zajrzy, to będzie na fotkach pełno porozbijanych aut. A dzień jeszcze się nie skończył…

 5. Drogowcy nie wyjadą bo ich „bazy ” są zasypane tymi tysiącami ton piachu i soli oraz zastawione „taborem ” ,którym się tak ostatnio chwalili na łamach lublin 112

  • Wiecznie drogowcy winni, ale odrobinę wolniej jechać to nie łaska, zachować odrobinę odstępu też nie łaska. Jak sobie przy takim lekkim przymrozku kierowcy nie radzą, to niech oddadzą swoje prawo jazdy, w każdym urzędzie są niszczarki dokumentów.

   • Trzeba wydać kilka kilkaset tysięcy złotych po to, żeby czapeczkowcy w autach za kilkaset/kilka tysięcy złotych zyskali góra kilka minut dziennie.

 6. Piękne miejsce – zakręt i na dodatek na wzniesieniu. Trzeba być totalnym Januszem żeby tam pędzić.

 7. Nie ma co się dziwić jak na tym łuku 100 km/h to norma u nieodpowiedzialnych, haha agent ze skody, naucz się jeździć człowieku.

 8. To pewnie nie koniec na dzisiaj. Zbierzcie się wszyscy poszkodowani i złóżcie pozew zbiorowy przeciwko zarządcy dróg. Może coś się w końcu z tym tematem ruszy. Przecież nie żyjemy w Średniowieczu i są jakieś prognozy pogody przez co można przewidzieć, że będzie gołoledź.

 9. Na tym zakręcie faktycznie wynosi w pewnym momencie nawet przy dobrych warunkach jadąc 100. Jeżdżę tędy wielokrotnie w ciagu dnia i tam zawsze szczególnie uważam bo nawet gdy sucho to pełno tam kamieni i żwiru zmniejszajacych przyczepność kół

 10. już wiem gdzie moja paczka utknęła

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021