Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Członkowie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej odpowiedzą za przemyt papierosów o wartości ponad 5,5 mln złotych (wideo, zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem wyrobów tytoniowych z Ukrainy do Polski oraz krajów Europy Zachodniej.

Działania przeprowadzono na początku października pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

W sumie zatrzymano 5 osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej wyroby tytoniowe przez polsko-ukraińską granicę. W trakcie działań funkcjonariusze przeszukali 14 posesji, na których ujawnili i zabezpieczyli przedmioty wykorzystywane do przestępczej działalności, m.in. środki łączności oraz pojazdy.

Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił prokuratorowi Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej na przedstawienie zatrzymanym osobom zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości ponad 5,5 miliona złotych (1,2 mln euro) i wprowadzenie ich do obrotu.

Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy Lublin – Zachód zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Jest to już kolejny etap prowadzonego śledztwa, w ramach którego zatrzymano 12 członków zorganizowanej grupy przestępczej.

Członkowie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej odpowiedzą za przemyt papierosów o wartości ponad 5,5 mln złotych (wideo, zdjęcia)

(fot. wideo NOSG)

Jeden komentarz

  1. Niech się cieszą że burek na łańcuchu był.