Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Część stoków narciarskich zakończyła sezon. Inne mają być dostępne do wiosny

Miłośnicy białego szaleństwa, jak też niektórzy właściciele stoków narciarskich, starają się maksymalnie wykorzystać ostatnie dni zimy. Obecnie szusować można już tylko w nielicznych miejscach.

Coraz wyższe temperatury na dworze sprawiają, że wiele osób z niecierpliwością wypatruje nadchodzącej coraz większymi krokami wiosny. Pomimo tego, wciąż są w naszym regionie miejsca, gdzie utrzymuje się zimowa aura. Chodzi oczywiście o stoki narciarskie. Właściciele niektórych obiektów podjęli decyzję o zakończeniu sezonu, jednak pozostali się nie poddają i zapowiadają, że na nartach będzie można jeździć, nawet do początku kalendarzowej wiosny.

Cały czas czynna jest Stacja Narciarska Kazimierz Dolny. Zarządca stoku zapewnia, że warunki do jazdy są dobre, a pokrywa śnieżna ma ponad 80 cm. Dostępne jest pięć tras o długości 110, 250, 300, 470 i 590 m. Do tego oczywiście korzystać można z wypożyczalni i serwisu sprzętu, jak również gastronomii.

Zima wciąż trwa również w Chrzanowie. Czynne są wszystkie trasy oraz zaplecze gastronomiczne. Tutaj właściciel planuje, że sezon potrwa nawet do pierwszych dni wiosny. Wszystko dzięki prognozom pogody, które mówią o nocnych przymrozkach. Wyjątkową ofertę przygotowano też dla seniorów. Osoby po 60 roku życia otrzymują bowiem 90 proc. rabat na karnety czasowe.

W Stacji Narciarskiej Jacnia na Roztoczu z powodu kapryśnej pogody w czwartek i piątek stok był nieczynny. Jednak zarządca obiektu zapewnia, że śniegu jest spory zapas i nie powinno go zabraknąć do końca kalendarzowej zimy. Obecnie warunki narciarskie są dobre, a pokrywa śnieżna ma od 40 do 100 cm.

Narciarze nie pojeżdżą już za to na stoku w miejscowości Szopowe na Roztoczu. Tam sezon został zakończony we wtorek 9 marca. Dzisiaj ostatni dzień można było szusować na stoku w Rąblowie. Od poniedziałku ośrodek będzie nieczynny. Na razie zapowiedziano, że tylko do piątku. Jednak warunki atmosferyczne pokażą, czy uda się go otworzyć w następny weekend. Oficjalnie zakończono sezon również w Bobliwie. Z kolei jeszcze w lutym zamknięte zostały stoki w Chełmie i Międzyrzecu Podlaskim.

(fot. archiwum)

4 komentarze

 1. Kłamstwa kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa PiSu
  Kończy sezon bo chory system PiSu wprowadził nielegalny lockdown nie konstytucyjny i kłamliwy.
  A wy dalej śpicie

  • gdyby nie ograniczenia polska gospodarka by staneła czesc ludzi zawiadujacych newralgicznymi galeziami dostaw i zarzadzania rozchorowałaby sie czesc umarła![ wsrod moich znajomych wielu umarło ] i nie małbys nawet gdzie chłeba kupic bo nie byłoby komu zrobic dowiesc etc! o lockdawnie decydujae konsylium -ludzie mądrzy lekarze ekonomisci to jest decyzja b. przemyslana w przeciwienstwie do pisania głupot na necie! duzo zdrowia zycze! wielu ktorzy drwili z covid,ze nie ma bo nie widzieli- juz lezy w grobie!

   • To wytłumacz mi jakim prawem zostało ograniczenia na sylwestra zakaz wychodzenia z domu??
    Czemu nie ma respiratorów skoro ktoś podobno je kupił w bardzo dużych ilościach?

   • Dlaczego więcej z covid-19 znajdziesz w kościele czy w markecie niż w restauracji czy innych branżach?
    Dlaczego sanepid wydawał gotowe decyzję o natychmiastowym zamknięciu lokali i czytając wyroki skoro nie miał do tego prawa??
    Dlaczego nasza pseudo-policjancja nie wpuszczała nikogo do restauracji by coś zjeść legalnie??
    Przeczytaj uważnie lub zacznij, czytaj konstytucję, dziennik ustaw, obowiązki policji i sanepidu a później pisz że,, gdyby nie rząd itp…,,
    Ja ponad dwa lata zebrałem wszystkie informacje na temat co robił rząd jakie wały zrobił kto jaki był itp….
    A ty co zrobiłeś dwa lata temu lub zacząłeś??
    Interesowałes się czymś po za,,pisaniem,,na necie kłamstwa jak obecną partia??

Z kraju