Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Czerpali korzyści z nierządu i handlowali narkotykami. Zatrzymano pięć osób

W środę policjanci przeprowadzili dużą akcję wymierzoną w jedną z zorganizowanych grup przestępczych. Brało w niej udział blisko 50 funkcjonariuszy.

Prowadzone od kilku tygodni przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie śledztwo w sprawie czerpana korzyści z nierządu oraz prania brudnych pieniędzy przyniosło w środę swój finał. Właśnie tego dnia blisko 50 funkcjonariuszy z kilku wydziałów i jednostek policji w Lublinie wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej jednocześnie wkroczyło do kilku agencji towarzyskich zlokalizowanych na terenie Lublina, Chełma i Zamościa a także do kilku mieszkań. W wyniku tych działań w mieszkaniach zatrzymanych zostało trzech mężczyzn, po chwili dwóch kolejnych zatrzymano na ulicy.

Dodatkowo podczas przeszukania wytypowanych wcześniej lokali mundurowi zabezpieczyli ponad 100 gramów narkotyków, 30 tys. zł w gotówce, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne oraz sprzęt komputerowy. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Lublina i mają od 29 do 36 lat. Czworo z nich było znanych policji, gdyż już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem. Byli karani m.in. za kradzieże z włamaniem, posiadanie i handel narkotykami, wyłudzenia, rozboje, bójki i pobicia a także za rozpijanie małoletnich. Teraz sprawą tą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

-Z ustaleń śledztwa wynika, że zatrzymane osoby organizowały i ułatwiały określonym osobom uprawianie prostytucji w zamian za podział w zyskach. Członkowie grupy umieszczali ogłoszenia w lokalnych mediach, udostępniali konkretne lokale i organizowali spotkania z prostytutkami. W grupie istniał szczegółowy podział obowiązków. Wczoraj i dzisiaj zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpania korzyści z nierządu, kierowania zorganizowaną grupa przestępczą. Dwaj z nich zaś prania brudnych pieniędzy. Ponadto kolejne dwie osoby z zatrzymanych będzie odpowiadać także za posiadanie narkotyków – wyjaśnia mł. insp. Janusz Wójtowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Czerpali korzyści z nierządu i handlowali narkotykami. Zatrzymano pięć osób

(fot, wideo – KWP Lublin)
2014-08-30 08:00:23

6 komentarzy

 1. mgr. Ćwierć - Cipkiewicz

  Kochane pieniążki przechodzą przez tyle nieczystych łapek, że należy im się pranie od czasu, do czasu. A co powie Sanepid na takie drastyczne utrudnia w dbałości o higienę naszej waluty jakie powoduje policja?

 2. Kaśka z kurnej chaty

  Z kurestwem jest dokładnie tak samo, jak z narkotykami – dopóki będzie na to popyt, będzie i podaż.
  Od wieków się z tym walczy i przegrywa, bo ten rynek nie toleruje pustki. Aresztują jednych, w „interes” natychmiast wchodzą nowe niekoniecznie niepokalane panienki i ich alfonsi.

 3. „100 gramów” a nie „100 gram”

  —————
  już ok.
  red

  • Apolonia Pipkiewiczówna starsza

   Aleś bąknął, panie „bąk” !
   Ale dobrze, że na lekcjach polskiego uważałeś.
   Wirtualnie głaszczę Cię po główce za to.

 4. Już wszyscy jesteśmy na wolności.

Z kraju