Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Cysterny, wszędołazy, autobusy, robot, a także wozy gaśnicze i operacyjne. Strażacy otrzymali nowe pojazdy (zdjęcia)

Blisko 30 nowych pojazdów trafiło dziś do strażaków z komend PSP w całym regionie. To oznacza też dobrą wiadomość dla jednostek OSP. Wozy, które zostaną zastąpione nowymi, będą przekazywane właśnie strażakom-ochotnikom.

W czwartek na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie miało miejsce uroczyste przekazanie pojazdów oraz sprzętu dla strażaków z naszego regionu. W wydarzeniu wzięli udział m.in. komendant wojewódzki PSP w Lublinie nadbrygadier Grzegorz Alinowski, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW w Lublinie Anna Pokwapisz oraz komendanci powiatowi i miejscy PSP z województwa lubelskiego.

Łącznie do komend w całym regionie trafiło 27 nowych pojazdów. Wśród nich są zarówno średnie i ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze, cysterny, lekkie samochody do przewozu ratowników, samochody operacyjne oraz rozpoznawczo-ratownicze, autobusy, a także wszędołazy, quad a nawet zdalnie sterowany robot do gaszenia pożarów i likwidacji zagrożeń.

Jak wyjaśnia komendant Grzegorz Alinowski, pojazdy zostały zakupione w ramach trzech programów przez Komendę Wojewódzką PSP w Lublinie. Zostały przekazane do użytkowania dla jednostek PSP w: Białej Podlaskiej, Biłgoraju, Chełmie, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Kraśniku, Lubartowie, Łukowie, Opolu Lubelskim, Parczewie, Puławach, Rykach, Świdniku, Tomaszowie Lubelskim, Włodawie, Zamościu a także do ośrodka szkolenia w Lublinie. Poświęcenia pojazdów dokonał kapelan wojewódzki lubelskich strażaków ks. bryg. Mirosław Ładniak.

13 komentarzy

 1. Wszędołazy trafiły do Chełma i Lubartowa a teraz trzeba było je zwieść żeby poświęcić hehe miło że Unia w czasie wojny u ruskich je kupuje a tak sankcjami pluła

  • Masz złe info, Sherp’y produkowane są na Ukrainie i jest to świetny sprzęt.
   Wiem bo od lat użytkuję u siebie kilka sztuk w wersji PRO
   Znacznie bardziej przydatny niż pszenica techniczna.

 2. Ciekawy jestem kiedy się skończy to wyświęcanie i jeszcze napiszcie ile państwo płaci takiemu kapelanowi za wyświęcenie, pewnie dostał ze 4 tyś bo pojazdów było kilka i wody dużo poszło.

  • Dopóki będzie brak woli politycznej, żeby zerwać, albo rozwiązać Konkordat i zabrać koryto w postaci Funduszu Kościelnego, to takie anomalie będą na porządku dziennym.

  • Teraz PO płaci księdzu ??

 3. Czemu auta nie czerwone?

 4. Dziadek (nie mylić z dziadem)

  Najważniejsze jest to, że PSP postanowiła ten sprzęt oddać OSP, a nie dla zachłannych „braci”.

 5. Jeden Sherp już bez haka z tyłu, już musiał pójść wałek żeby parę setek zaoszczędzić. W tym kraju zawsze wszytko to po biedzie…

Dodaj komentarz

Z kraju