Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Są pierwsze zmiany w Urzędzie Wojewódzkim. Jarosław Szymczyk pokieruje zarządzaniem kryzysowym

Jest nowy szef Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obejmie on stanowisko w pierwszych dniach nowego roku.

Z dniem 3 stycznia 2024 roku zmienią się władze Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pełniący dotychczasowe stery Andrzej Odyniec, działacz PiS z Włodawy, powołany na to stanowisko zaraz po tym, jak wojewodą został Przemysław Czarnek, zrezygnował z pracy. Zastąpi go Jarosław Szymczyk.

Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski wyjaśnia, iż zdecydował się powierzyć pieczę nad tym wydziałem osobie z wieloletnim doświadczeniem. Szymczyk pracuje w Urzędzie Wojewódzkim od 2002 roku, w tym w latach 2008-2016 roku był dyrektorem generalnym. Kiedy władze przejął PiS przeszedł do kierowanego przez LUW Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie został kierownikiem.

– Nowy dyrektor doskonale zna strukturę urzędu, zasoby kadrowe, specyfikę funkcjonowania, administrację zespoloną oraz środowisko organizacji pozarządowych, które w tym obszarze funkcjonują. Obecnie głównym celem jest wzmocnienie wydziału, tak abyśmy mieli mieli poczucie bezpieczeństwa i mogli na bieżąco podejmować działania interwencyjne – mówił Krzysztof Komorski

Jarosław Szymczyk podziękował za zaufanie podkreślając, że Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego jest jednym z najważniejszych w strukturach Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ma też najwięcej zadań. Wyraził nadzieje, iż jako osoba pracująca w urzędzie wojewódzkim ponad 20 lat zapewni jego sprawne funkcjonowanie.

Wiadomo już, że wydział czeka też przeprowadzka. Przeniesie się on do nowoczesnego budynku przy al. Kraśnickiej, gdzie mieszczą się Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz Dyspozytornia Medyczna. Ma to zapewnić lepszą i bardziej efektywną pracę, zwłaszcza, że zatrudnione w nim osoby dyżurują 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

26 komentarzy

 1. Luz…
  Gorzej niż było to już napewno nie będzie.
  A, że sympatyków poprzedniej władzy nie brakuje… cóż…. 8 lat robili co chcieli, jak chcieli i z kim chcieli. Przegrali w demokratycznych wyborach. A, że teraz ciężko rozstać się z wladzą, kasą i układami… jak to mówią, człowiek do dobrego się przyzwyczaja.

  • Wieś Sław i ... Boga (kościół niekoniecznie bo kasą nienasycony)

   Człowiek do dobrego się przyzwyczaja. Jak każda świnia*.

   * męska odmiana: wieprz

 2. Będzie realizował walkę z największym niebezpieczeństwem jakim są KRZYŻE? Będzie realizował politykę Młota na Krzyże czyli nowego wojewódy cebulakowego?

 3. Pan Sołtys z Lublina

  Myślę (co każdemu sie może zdarzyć), że kryzys dopiero nastąpi, jak Jarosław Szymczyk pokieruje zarządzaniem kryzysowym

 4. Zmiany w Urzedzie Wojewódzkim , w Lublinie? To odwołali już wojewodę lubelskiego?

Dodaj komentarz

Z kraju