Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Coraz więcej zarzutów dla przewoźników migrantów. Liczba zatrzymanych osób robi wrażenie

Dotychczasowe dane wskazują, że procederem przewożenia migrantów, którzy dostali się nielegalnie z Białorusi do Polski zajmują się cudzoziemcy, często posiadający obywatelstwo niemieckie lub prawo pobytu w Niemczech.

Stanisław Żaryn rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych poinformował, że do tej pory ponad 331 osób usłyszało zarzuty związane z przewożeniem migrantów do Niemiec.

Odniósł się do informacji podanej przez Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, który zatrzymał 19 października przewoźnika transportującego grupę migrantów przez polskie terytorium i jechał z nimi do Niemiec.

– Zatrzymany kierowca to obywatel Niemiec. Brał on udział w szlaku nielegalnej migracji z Białorusi na Zachód – tłumaczył rzecznik.

Podkreślił, że to już kolejna osoba zatrzymana przez polskich funkcjonariuszy, która przewozi migrantów z terenów przygranicznych w kierunku Niemiec.

?Zobacz: 34 nielegalnych imigrantów podróżowało w pojeździe dostawczym ZDJĘCIA

– Osoby takie biorą udział w szlaku migracyjnym organizowanym przez A. Łukaszenkę przeciwko Polsce i Unii Europejskiej – zaznaczył. I przypomniał, że Niemcy są głównie krajem docelowym, który wskazują migranci przybywający nielegalnie z Białorusi.

– Straż Graniczna i Policja codziennie zatrzymują kolejnych przewoźników, dochodzi również do zabezpieczania samochodów wykorzystywanych do transportu migrantów. Działania przewoźników należy oceniać, jako włączanie się w agresywną operację białoruską przeciwko Unii Europejskiej – dodał.

Wskazał, że dotychczasowe dane wskazują, że procederem tym zajmują się głównie cudzoziemcy, często posiadający obywatelstwo niemieckie lub prawo pobytu w Niemczech.

– Coraz częściej widać, że w procederze tym uczestniczą osoby różnych nacji, ale często związane obywatelstwem lub prawem pobytu z Niemcami – skwitował rzecznik.

?Zobacz: 27 nielegalnych imigrantów w samochodzie dostawczym należącym do popularnej firmy kurierskiej ZDJĘCIA

(fot. Policja, źródło SP)

3 komentarze

  1. Macie swoje „puśccie ich do Niemiec”. Wrócą, popełniać przestępstwa. Jeszcze będą ich autobusami przywozić po to, tak jak BLM wożą w ameryce.

  2. Greg, nie pomyliłeś przypadkiem artykułów?

  3. to jak oni tą granicę pilnują ? mówią że dają radę a przechodzą setki migrantów jak przez park.

Wiadomości z info112