Co robią Morsy latem? Pływają kajakami i pomagają chorym (zdjęcia)

Blisko 40 osób wzięło udział w spływie kajakowym zorganizowanym przez grupę Morsujący Firlej. Byli to nie tylko miłośnicy zimowych kąpieli, lecz również osoby, które chciały aktywnie spędzić niedzielę a jednocześnie pomóc choremu 40-latkowi.

W minioną niedzielę, 28 czerwca, odbył się spływ kajakowy zorganizowany przez grupę Morsujący Firlej i wypożyczalnię kajaków Szumiące Wierzby. W wydarzeniu wzięło udział 39 osób. Byli to zarówno miłośnicy zimowych kąpieli, jak też osoby, które chciały aktywnie spędzić niedzielę. Trasa spływu biegła od Lubartowa do Serocka. Po dopłynięciu na miejsce na uczestników spływu czekało ognisko wraz z zabawami integracyjnymi. Spływ miał też wymiar charytatywny. W jego trakcie zorganizowana została zbiórka plastikowych nakrętek dla ciężko chorego Norberta Drążkiewicza.

– Chcemy bardzo podziękować wszystkim którzy włączyli się do naszej akcji. Szczególne podziękowania dla Stowarzyszenia Przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Firleju – Wodnik Szuwarek które przekazało nam nakrętki z poprzedniej akcji, Moniki Karbowskiej za stacjonarny punkt odbioru nakrętek oraz wszystkich którzy włączyli się w akcję – mówią organizatorzy.

Jak zapowiedzieli członkowie grupy Morsujący Firlej, niebawem zorganizowane zostaną kolejne tego typu wydarzenia. Cały czas trwa również zbiórka nakrętek jak też prowadzone są licytacje na rzecz chorego Norberta.

(fot. Morsujący Firlej/nadesłane)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Ciekawe czy mają OC i tablice/numer boczny na swoich kajakach. I co z patentem wodnym do kierowanie takimi jednostkami?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS