Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Co im zaszkodziły dzieci? Do szkół i przedszkoli rozesłano wiadomości o podłożeniu ładunku wybuchowego

Dzisiaj do wielu szkół i przedszkoli przyjechali policjanci i strażacy. Część dzieci zostało ewakuowanych z budynków. Wszystko przez głupi żart dotyczący podłożenia ładunku wybuchowego. Sprawcy lub sprawcom grozi wysoka kara.

W piątek rano w wielu szkołach i przedszkolach w całym regionie ogłoszony został alarm bombowy. Do placówek drogą elektroniczną wpłynęły bowiem wiadomości o podłożenie niebezpiecznego ładunku. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe.

Jak się okazało, był to tzw. alarm kaskadowy, czyli taka sama wiadomość została rozesłana do bardzo dużej liczby odbiorców w całym kraju. Choć jego wiarygodność jest znikoma, to jednak w każdym przypadku uruchomione zostały odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

Policyjni pirotechnicy przeszukiwali poszczególne obiekty, w niektórych z nich działania były zabezpieczane przez strażaków. Dyrektorzy części placówek zdecydowali się na ewakuację dzieci do czasu zakończenia czynności.

Z przekazanych nam informacji wynika, iż podobnie jak w poprzednich przypadkach, alarmy okazały się fałszywe. Teraz trwają działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie odpowiedzialnych za nie osób.

Od tego roku za wywołanie fałszywego alarmu bombowego w więcej niż jednym miejscu grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Do tego dochodzi zwrot kosztów przeprowadzonej akcji.

(fot. nadesłane – Tomasz)

Autor: redakcja

9 komentarzy

 1. widzialem ptaka cien

  ciekawe, bo może dzieci, dzieciom zorganizowały labę. i tak miernie … za moich czasów po prostu szło się do ogrodu saskiego i w krzakach grało z lalkami w butelkę .. po jabolu.

 2. ruskie trole

 3. Ruskie trolle – takie teraz dostały zadanie.

  • Rosyjskie trolle takie zadania realizowały od dawna. Wszystkie zmasowane wiadomości dotyczące bomb w szkołach zawsze pochodziły z sowieckiej republiki putinowskiej herbu nic nie warty rubel. Pozostała im tylko fałszywa propaganda i kamienie na obiad.

 4. pewnie spoofing telefoniczny.
  niech się wezmą za operatorów telefonicznych w tym chorym kraju.

  Cytując pewien portal:
  „Dlaczego spoofing jest możliwy?
  Krótka, uproszczona odpowiedź brzmi tak: bo operatorzy na to pozwalają.”

 5. O tym mówiłem. Nie dajmy się zastraszyć.

 6. Kogut o jakim ty strachu piszesz ? Alarmy bombowe zdarzają się od wielu lat ,tak jak bomby w Sądzie i zwykle odnajdują sprawców w postaci znudzonej młodzieży .To raczej ludziom piątej klepki brakuje i mają aż taką wyobraznie i mniemanie osobie ,że wierzą że piszą z agentami KGB .Do tej pory to tylko babcie na generałów się nabierały teraz to już powszechne zjawisko . Każdy kto ma trochę oleju w głowie na tę wojnę tylko ręką macha .

  • No to jak tak twierdzisz „Każdy kto ma trochę oleju w głowie na tę wojnę tylko ręką macha .” To nie dogadamy się.

 7. Wyznawcy Wołodki tzw „prawdziwi Polacy patrioci” wykonują zadania usiłując siać panikę

Z kraju