Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Citroen wypadł z drogi i dachował (zdjęcia)

Kierowca citroena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Auto zjechało na pobocze, a następnie dachowało. 46-latek kierujący autem był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 17.00 w Poniatowej w powiecie opolskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na poboczu drogi znajduje się auto leżące na dachu. O wszystkim powiadomił świadek, który najechał na całe zdarzenie.

– Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało 46-letni mieszkaniec powiatu opolskiego na śliskiej nawierzchni drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze po czym jego auto dachowało. Na szczęście kierujący i 35-letni pasażer citroena nie odnieśli obrażeń zagrażających ich życiu. Kierowca i pasażer byli trzeźwi – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do warunków drogowych i zachować większy odstęp od poprzedzających samochodów. Dostosujmy odpowiednią prędkość, nie zawsze ta dopuszczalna, będzie bezpieczna, szczególnie w sytuacji, gdy jezdnia będzie oblodzona, śliska po opadach deszczu czy śniegu, nie hamujmy gwałtownie oraz nie wykonujmy gwałtownych skrętów kierownicą- łatwo wówczas wpaść w poślizg.

Citroen wypadł z drogi i dachował (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

Citroen wypadł z drogi i dachował (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

2 komentarze

  1. Citroen wypadł z drogi i dachował, bo pewnie nie wiedział, że drogi służą do jazdy, a rowy raczej nie.

  2. Skad leb .??
    Musi kraczewice buhahha

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo