Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ciężarówką wjechał w miejsce kolizji. Jedna osoba nie żyje

W jednym miejscu i prawie o jednym czasie doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Nie żyje 60-letnia kobieta.

W sobotę rano w miejscowości Płoskie w powiecie zamojskim doszło do kolizji samochodu osobowego z rowerzystą. –Tuż po godzinie 7 rano kierujący rowerem mężczyzna nie zachował ostrożności i wymuszając pierwszeństwo przejazdu wjechał pod koła samochodu osobowego marki volkswagen- relacjonuje Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Na szczęście żaden z uczestników nie doznał poważniejszych obrażeń, jednak na miejsce zdarzenia wezwana została policja.

Gdy na miejsce zdarzenia przyjechał patrol ruchu drogowego by przeprowadzić wszystkie czynności związane z kolizją, doszło do kolejnego zdarzenia. Ze względu na to, że jeden pas jezdni był zablokowany, tuż za miejscem gdzie doszło do kolizji zatrzymał się samochód osobowy, którego kierujący czekał na możliwość przejazdu. Jednak zaskoczyło to najwyraźniej kierującego samochodem ciężarowym, który jechał za mazdą.

-By uniknąć zderzenia z pojazdem usiłował ominąć go prawym poboczem, jednak rozpędzone auto nie zmieściło się i uderzyło w uczestniczącego we wcześniejszej kolizji volkswagena passata- dodaje Renata Laszczka-Rusek. W wyniku zderzenia dwie osoby z samochodu osobowego zostały ranne. Niestety 60-letniej kobiety nie udało się uratować i pomimo długiej reanimacji prowadzonej przez ratowników zmarła.

Zamojscy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. Droga krajowa nr 74 była zablokowana , wprowadzony został objazd przez Siedliska. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo.

Komentarze wyłączone

Z kraju