Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ciężarówka przewożąca konie uderzyła w drzewo. Dwie osoby poszkodowane (zdjęcia)

Duże utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy podróżujący drogą krajową nr 17 między Krasnymstawem a Zamościem. Na miejscu wypadku pracują służby ratunkowe.

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 16 w miejscowości Wólka Orłowska w powiecie krasnostawskim. Na drodze krajowej nr 17, na odcinku między Krasnymstawem a Zamościem, samochód ciężarowy uderzył w drzewo i przewrócił się na bok. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, lotnicze pogotowie ratunkowe oraz policja.

Jak informują służby drogowe, pojazdem przewożone były konie rzeźne. W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Obecnie w miejscu zdarzenia cały czas pracują służby ratunkowe. Jak nam przekazano, w pojeździe znajdowały się dwa konie, jeden padł drugi jest ranny.

Policjanci będą dopiero ustalać szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni. Pojazdy przepuszczalne są wahadłowo. Z obu stron utworzył się spory korek.

Ciężarówka przewożąca konie uderzyła w drzewo. Dwie osoby poszkodowane (zdjęcia)

Ciężarówka przewożąca konie uderzyła w drzewo. Dwie osoby poszkodowane (zdjęcia)

Ciężarówka przewożąca konie uderzyła w drzewo. Dwie osoby poszkodowane (zdjęcia)

Ciężarówka przewożąca konie uderzyła w drzewo. Dwie osoby poszkodowane (zdjęcia)

(fot. Nadesłane)

16 komentarzy

 1. A co z końmi?

 2. Bezmózgi bałwan na prostej drodze uderza w drzewo, tylko szkoda mi tych koni.

 3. ***** konie dobrze że kierowca cały.

  • To nie kierowca tylko łajza drogowa i szkoda, że łbem nie walną może klepki by naskoczył na właściwe miejsce, a zwierzęcia zwsze żal jak cierpi przez bezmózga ?

 4. Widać, konie stanęły dęba przed rzeźnią…

  • Eee ty, kierowca z lublina, czemu u ciebie w mieście na rondach bez sygnalizacji są non stop kolizje i wypadki a po godzinie 23 jak wyłączają sygnalizacje to 3/4 ludzi na blachach LU nie ma pojęcia jak zachować się na drodze?

   • U was ma wsi nie ma kolizji na rondach i przy wyłączonej sygnalizacji bo nie ma rond, zostań na wsi będziesz czuł się bezpieczniej jak miasta cie przeraza 😉

 5. Będzie co jeść.
  Nie sam ryż
  No i git
  Białowieża otwarta
  Bimber będzie
  Czyli bieda nam nie grozi

 6. Jeden koń zginoł na miejscu[szkoda].Lecz drugi który ocalał powinien dorzyć do śmierci naturalnej a nie w rzeżni. Dostał drugą szanse widocznie nie jest jeszcze czas na jego umieranie. TO PRZEZNACZENIE dla niego.

 7. Pędzący z wiatrami

  Dwa konie w dostawczaku do 3,5 t dmc. a nie w ciężarówce. Przeładowany na bank i to jest główna przyczyna wypadku. Ciekawe co na to Policja , czy zabezpieczy i zważy czy nie a co na to Prokurator.

  • Nic nie wiadomo na temat tego, co to za konie. Konie gorącokrwiste ważą średnio ok. 500kg sztuka, zabudowa do transportu 2 koni na bazie samochodu dostawczego do 3,5t jest zupełnie normalną kwestią. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by to były 2 konie PKZ, które potrafią przekroczyć nawet tonę, a średnio coś koło 800-900kg ważą i wówczas na 99% był to przeciążony samochód. Ale nawet to nie powoduje, że była to główna czy tym bardziej jedyna przyczyna wypadku – niejednokrotnie ograniczenie do 3,5t jest tylko na papierze, a fizycznie taki samochód spokojnie może mieć np. 5t DMC (przykład: Iveco Daily, bardzo często spotykany zarejestrowany na 3,5t, ale homologację ma na 5t). Nie podejmuję się oceny marki i modelu pojazdu po przebudowanym i zniekształconym przez wypadek podwoziu :).

 8. Tylko koni żal…

Z kraju

Sport