690 680 960

Po ciepłym okresie w pogodzie, nadejdzie ochłodzenie

Obecnie do sporej części Polski napływa dużo cieplejsze powietrze zwrotnikowe z południowego-wschodu kontynentu europejskiego. W sobotę jednak należy spodziewać się nieznacznego ochłodzenia.

Dzisiaj na terenie kraju spodziewane są gwałtowne burze, ale ominą one województwo lubelskie. Niebezpieczna aura panować ma szczególnie na obszarze woj. śląskiego i łódzkiego, a także na Kujawach, Mazowszu oraz na Warmii i Mazurach.

Dzisiaj w regionie czeka nas jeden z ostatnich tak ciepłych dni w bieżącym tygodniu. Termometry pokażą od 26°C do 29°C w najcieplejszym momencie dnia. Nie prognozuje się wystąpienia opadów i burz.

Jutro front atmosferyczny z tendencją do falowania przemieści się nad wschodnią Polskę. Jego aktywność powinna być niska, pomimo że poszczególne modele meteorologiczne sugerują możliwość powstania burz na obszarze województwa lubelskiego. Strefa burz związana z pofalowanym frontem atmosferycznym ma znaleźć się nad Ukrainą i istnieją małe szanse na powstanie burz w naszym regionie.

Termometry w piątek pokażą na obszarze woj. lubelskiego od 25°C do 28°C. Zachmurzenie na ogół małe piętra niskiego. Nie spodziewamy się wystąpienia opadów atmosferycznych i burz.

Wkrótce zacznie płynąć do całego kraju chłodniejsze powietrze polarnomorskie. Na krawędzi wyżu przemieszczać ma się mało aktywny front chłodny. W sobotę temperatura wyniesie od 18°C do 21°C. Nie prognozuje się wystąpienia opadów atmosferycznych, będzie pogodnie.

W ostatni dzień weekendu termometry wskażą od 19°C do 23°C. Nigdzie nie powinno padać.

Na początku przyszłego tygodnia pozostaniemy pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia. Niewykluczone, że wysokie temperatury powyżej 25°C powrócą do Polski po 10 maja.

BIEŻĄCE PROGNOZY POGODY DLA MIAST POD ADRESEM PONIŻEJ
https://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2018-05-03 10:24:08
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Bara bara bara riki tiki tak

    Zawiedliście mnie fanipogody. Ja chce burzę! Jak się pojawi tęcza nad Lublinem od razu biegnę na jej koniec. Tam zapewne siedzi skrzat z garnkiem złota. Teraz złoto jest drogie. Sprzedam je i zarobię Dżylion Dollarów.

    • Ach ty materialisto.Postawisz za zielone piramidę jak w Faraon i będziesz leżał w bandażach i za 3 tyś. lat będą cię badać co to za fenomen źył.Powodzenia ja się cieszę kaźdym dnie bez nerwów i kasy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!