690 680 960

Cielak wbiegł przed jadącą ciężarówkę. Właściciel zwierzęcia otrzymał mandat

Wczoraj na jednej z dróg w gminie Wierzbica doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z cielakiem. Właściciel zwierzęcia otrzymał mandat karny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16:00 w jednej z miejscowości w gminie Wierzbica w powiecie chełmskim. Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem samochodu ciężarowego marki DAF i zwierzęcia.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym uderzył w znajdującego się na jezdni cielaka. Zwierzę ze zdarzenia na szczęście wyszło bez obrażeń. Zaopiekował się nim obecny na miejscu 62-letni właściciel, który został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci apelują o zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Obowiązek ten penalizują przepisy kodeksu wykroczeń. Każde zwierzę, które bez naszego nadzoru wydostanie się poza teren posesji może stworzyć zagrożenie dla innych osób oraz zagrozić bezpieczeństwu w ruchu drogowym

🔴Przeczytaj też: Zderzenie nissana z koniem. Zwierzę nie żyje, jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

(fot. Policja Chełm)

8 komentarzy

  1. A kto zapłaci za szkody w samochodzie?

  2. Spodziewałem się, że to po raz kolejny to ta Święta Krowa, o której na tym forum tak często czytamy. Tylko, że role się odwróciły i tym razem Święta Krowa poruszała się pieszo, a nie za kierownicą samochodu.

  3. Sarny, jelenie, łosie mają właścicieli i nikt mandatów nie nakłada, a zjeść po wypadku nie wolno.

  4. ,aa,boKrzycho.paPj

    Bo lasy państwowe mandatu nie przyjmą za łosia czy sarnę na drodze,a chłop ma posesję ogrodzoną ,to mu mandat można dowalić

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas