Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ciecierzyn: Dwie różne dopuszczalne prędkości na jednej drodze a pomiędzy nimi fotoradar TYLKO U NAS

Zapewne większość kierowców już zauważyła, że w Ciecierzynie stanął nowy fotoradar. Ciekawe ilu z nich zwróciło uwagę na podwójne oznakowanie dopuszczalną prędkością w okolicy fotoradaru?

Jeden fragment drogi, dwie dopuszczalne prędkości a pomiędzy nimi fotoradar. Już wyjaśniamy gdzie to niezwykle ciekawe oznakowanie się pojawiło.

Jadąc z Lublina w stronę Lubartowa, w Ciecierzynie natrafiamy na fotoradar a przed nim, około 100 metrów znak ograniczenia prędkości do 70km/h. Niby nic niezwykłego; znak i fotoradar. Ciekawą sytuację mamy wracając już z Lubartowa. Wjeżdżając w rejon fotoradaru mamy w podobnej odległości ograniczenie do 70km/h, stojące od strony Lubartowa, ale kilkadziesiąt metrów dalej mamy znak ograniczenia prędkości do 50km/h. W ten oto sposób na fragmencie drogi przed fotoradarem, od strony Lublina, mamy podwójne oznakowanie drogi dopuszczalną prędkością.

Teraz pytanie na jaką wartość prędkości ustawiony jest fotoradar GITD?

Znawcy tematu mówią, że skoro jest ograniczenie do 70km/h to zapewne fotoradar jest ustawiony na 81km/h. Czyli jeżeli jedziemy o te 11km/h za dużo możemy liczyć na zdjęcie. Można się z tym zgodzić ale jak potraktować zdjęcie z tyłu w obrębie urządzenia, gdzie mijając jego masz mamy inne ograniczenie, mianowicie do 50km/h? Znak pięćdziesiątki stoi niecałe 10 metrów od masztu.

Wierzymy, że znak został postawiony błędnie, przez obsługę budowy obwodnicy, ale to podwójne oznakowanie wprowadza w błąd. Jadąc od Lublina możemy mknąć 70km/h a wracając już tylko 50km/h…Boimy się myśleć jak ustawiony jest aparat w maszcie fotoradaru. Być może przez te znaki jest szansa na reklamację przewinienia uwiecznionego na fotografii?

3 komentarze

  1. Czy ktoś zastanowił się co napisał w tym artykule. Wszystko jest zgodne z przepisami. A jeśli autor artykułu nie zna zasad działania radarów drogowych to proponuje zasie gnąć najpierw wiedzy a potem pisac już może nie głupoty.

    • Wszystko się zgadza – pytanie tylko jakie parametry ma ustawione fotoradar, który stoi na pograniczu ograniczeń – o to chodziło – że w zasięgu fotoradaru są dwie różne dopuszczalne prędkości – pozdrawiamy.

  2. 82 km/h dziś był flash z LBN do LBRT.

Z kraju